Dit is de evenementenagenda van heusden.nieuws.nl, heb je een evenement, activiteit, concert, noem maar op, laat het ons dan weten!
Mail een stukje met alle relevante informatie naar [email protected] ! (Vergeet niet een passende rechtenvrije foto mee te sturen)
Werken met AD(H)D is lastig. Niet alleen voor ons, ook voor collega’s of je werkgever kan het soms een uitdaging zijn. Tijdens het AD(H)D & Dyslexie Café van 2 april gaan we in op allerlei factoren die een rol kunnen spelen op je werk met AD(H)D. De avond start om 19.30 uur
AD(H)D kan een grote rol spelen op werk. Je vindt het bijvoorbeeld moeilijk om je focus te bewaren, hebt moeite met plannen, kunt niet goed inschatten hoe lang iets duurt, hebt te weinig uitdaging, hebt last van een te drukke omgeving, stelt taken uit of krijgt ze niet af of je bent te snel uitgekeken op je werk.
Tijdens dit AD(H)D & Dyslexie Café gaan we het hebben over de uitdagingen die je met AD(H)D kunt ervaren op je werk. Dit is een goed moment om te kijken hoe we er succesvol mee omgaan en welke manieren we hebben gevonden om onze positieve kanten naar boven te laten komen: want die zijn er wel zeker. Aanmelden voor dit AD(H)D & Dyslexie café kan via de website van de Bibliotheek Heusden: AD(H)D & Dyslexie Café Heusden | woensdag 2 april 2025 | Bibliotheek Heusden
KBO Nieuwkuijk organiseert iedere eerste en derde woensdag van de maand een kaartavond (rikken en jokeren) in het Patronaat in Nieuwkuijk. Op woensdagavond 2 april staat er weer een kaartavond op het programma.
Aanvang van de kaartavond is om 19.30 uur en de zaal van het Patronaat is open om 19.00 uur. Kosten voor deze avond zijn € 2,50, incl. kopje koffie of thee.
Verdere consumpties zijn voor eigen rekening. Niet leden van KBO Nieuwkuijk zijn ook van harte welkom.
Voor informatie kunt u contact opnemen via mail [email protected]
of bellen met 06-12445186. KBO Nieuwkuijk verwelkomt u graag op deze avonden.
Nieuws
KBO Nieuwkuijk heeft ook een Facebookpagina
Fotoclub PS4FUN nodigt je van harte uit voor een bijzondere avond met beeldend kunstenaar Legs Boelen. In een boeiende en toegankelijke lezing vertelt hij over de totstandkoming van zijn boek Beeldverwanten, waarin hij op een creatieve manier in gesprek gaat met het werk van zijn grootvader, fotograaf Leo Sikkers (1880-1950).
Sikkers stond bekend om zijn sfeervolle ansichtkaarten van dorpsgezichten en het leven in de Langstraat. Boelen heeft jarenlang gezocht naar zijn werk en combineert in Beeldverwanten de historische foto's van zijn grootvader met zijn eigen kunst – van inkttekeningen tot fotografie. Een artistieke ontmoeting tussen generaties, verrijkt met bijdragen van fotohistoricus Rik Suermondt en auteur Joop Swaans.
Naast deze fascinerende lezing trakteert Legs Boelen ons ook op een muzikale verrassing. Met zijn prachtige nummer "Foto, foto, foto" en andere liedjes belooft het een sfeervolle avond te worden vol kunst, fotografie en muziek.
Wanneer: 2 april 2025 om 20.00 uur
Waar: Caleidoscoop(de Mand), Jan Steenstraat 2, 5251 NG Vlijmen Gratis toegang!
Wil je erbij zijn? Stuur een mailtje naar [email protected] en laat weten met hoeveel personen je komt, dan zorgen wij dat de stoelen klaarstaan.
Kom langs en beleef een avond vol inspiratie, verhalen en gezelligheid!
Op donderdag 3 april vanaf 10.00 uurtrappen we in de Bibliotheek Drunen af met een cursus ‘Veilig daten via het internet’, verzorgd door Taalhuis Heusden. Ben jij benieuwd hoe je op een veilige manier kennis maakt met andere mensen via het internet? Dan is ochtend avond wellicht iets voor jou.
Tijdens deze cursus leer je hoe je kunt daten/kennismaken met andere mensen, zonder dat je het risico loopt gehackt te worden of te belanden op kwaadwillende websites. Met je nieuwe digitale vaardigheden zul je ook leren hoe je je profiel kan aanpassen en opmaken.
Ben jij geïnteresseerd in online daten? Wil jij leren op welke website of app je een account aanmaakt en hoe je het beste je profiel invult? Meld je dan aan voor deze leuke en gratis cursus via de website van Bibliotheek Heusden: Cursus Taalhuis: Online daten | donderdag 3 april 2025 | Bibliotheek Heusden
KBO Nieuwkuijk organiseert op twee donderdagmiddagen in de maand gezellig koersballen voor ouderen in Het Patronaat in Nieuwkuijk. Op donderdag 3 april staat de volgende op de planning. De zaal open om 13.00 uur en de start van het koersballen is om 13.30 uur.
Komt U een middagje meedoen, gezelligheid en het samen zijn staat voorop. Bent u geen lid van KBO Nieuwkuijk, ook dan bent u van harte welkom. Consumptie is voor eigen rekening, verder geen kosten.
Als u niet weet wat koersbal is:
Koersbal is een binnensport dat wordt gespeeld op een mat van 8 x 2 meter en
lijkt klein beetje op Jeu de boules. Het verschil met Jeu de boules is dat de
bal niet gegooid maar gerold wordt. Met grotere ballen die niet helemaal rond
en aan een kant zwaarder zijn, waardoor de bal een bocht maakt. Dit maakt
koersbal een uitdagend spel, dat in het begin als best lastig zal worden
ervaren, maar snel onder de knie is te krijgen en er een leuke competitie kan
worden gespeeld.
Meer informatie In Het Patronaat is er vanaf donderdagmiddag mogelijk vanaf 13.30 uur samen koersbal te spelen. Tijdens de pauzes wordt gezellig een kop koffie gedronken en is er gelegenheid om verhalen te delen met elkaar. Iedereen die zin heeft om mee te doen is van harte welkom. Neem voor meer informatie contact op met KBO Nieuwkuijk via 06-12445186 of per mail naar [email protected]
Volg KBO Nieuwkuijk ook op Facebook
Op donderdag 3 april zetten wij onze zoektocht naar de parels van Heusden voort tijdens de tweede inspiratielezing. Tijdens deze lezing gaan we op zoek naar de fysieke parels: de prachtige landschappen van Heusden. Weet jij het een en ander te vertellen over onze omgeving of kom je graag luisteren naar de ideeën van anderen? Kom dan ook!
Met zoveel mogelijk Heusdenaren gaan we op zoek naar parels van de gemeente Heusden. Onze Ad neemt je mee op reis. In april zetten we onze zoektocht naar de parels van Heusden voort. Dit keer gaan we niet op zoek naar betekenisvolle mensen, maar naar de mooiste plekken en landschappen. Ad Hartjes zal je deze avond het een en ander vertellen over het gebied van Heusden tijdens een interactieve lezing.
De lezing vindt plaats in de Bibliotheek Drunen op 3 april. We starten om 19.30 uur. Aanmelden kan via de website van de Bibliotheek: www.bibliotheekheusden.nl/activiteiten
Tijd om
te stemmen!
In januari en februari gingen we op
zoek naar de meest betekenisvolle mensen van Heusden. Er zijn veel namen
genoemd, wij hebben een lijst samengesteld en nu is het aan jullie om te
stemmen! Wie is volgens jou van groot belang geweest voor de gemeente en
verdient de titel ‘Meest betekenisvolle Heusdenaar?’
Laat het ons weten door te stemmen! In alle vestigingen van de Bibliotheek Heusden vind je vanaf deze week stembiljetten. Ben je niet in de gelegenheid om fysiek langs te komen? Dan kan je jouw mening ook doorgeven via het online stembiljet op de website van de bibliotheek: www.bibliotheekheusden.nl/activiteiten
In mei gaan we weer op pad. Deze keer organiseren we een fietstocht langs de mooiste plekken en landschappen van de gemeente Heusden. Wil je deze tocht niet mislopen? Hou onze website dan goed in de gaten!
Twee amateursbands: Big Band Waalwijk en de G*Olden Oldies uit Drunen, beide met een professionele uitstraling, gaan evenals vorig jaar weer de bühne op. Op reprise in Partycentrum De Remise met een gegarandeerd succesvol optreden en wel op 4 april. De toegang is ook dit keer gewoon gratis. Partycentrum Remise, Grotestraat 267, 5151 BM Drunen, 0416 – 37 23 93, aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Save de date 4 april!
Stichting Brocantemarkt in Heusden vesting organiseert ook in 2025 weer 9 maal (éénmalig in 2025) op de eerste zaterdag van de maand een Brocante en Antiek markt op het Burchtplein in Heusden. De eerste van 2025 staat op zaterdag 5 april op de planning. Op zaterdag 6 december is de laatste van dit jaar.
Op de Brocantemarkt in het middeleeuwse vestingstadje Heusden-Vesting waan je je direct in Franse sferen. Het is heerlijk om rond te wandelen en te kijken bij fijn antiek en brocante. Meer dan vijftig top brocanteurs tonen er hun meest bijzondere vondsten uit Nederland, Frankrijk en België. Zilver- en glaswerk, serviesgoed, vintage, flessen, industrieel, paspoppen en kleinmeubelen, er is van alles te vinden.
Heusden-vesting is per uitstek de plek voor een mooie markt, met zijn pittoreske middeleeuwse steegjes en pleintjes. Veel toeristen trekken er in het weekend op uit naar de vesting. Het is daarom dat Stichting Brocante markt in Heusden vesting in Heusden-vesting juist hier actief is, en vanaf de eerste zaterdag in maart organiseren zij 10 keer per jaar een brocante en antiek markt, op een van de drukst bezochte pleinen van Heusden-vesting. Openingstijden zijn 10.00 uur tot 17.00 en de toegang is gratis.
Programma 2025
• 5 April
• 3 Mei
• 7 Juni
• 5 Juli
• 2 Augustus
• 6 September
• 4 Oktober
• 1 November
• 6 December
Fotoclub Drunen 2010 is jarig! Dit jaar bestaat de club van enthousiaste amateur fotografen 15 jaar en dat vieren zij met een uitgebreide expositie in buurthuis De Stulp in Drunen.
Expositie buurthuis De Stulp
Op 5 en 6 april exposeren de leden van Fotoclub Drunen in buurthuis De Stulp in Drunen. Despeciale jubileumexpositie bestaat naast vrij werk van onze leden ook uit een thematentoonstelling over 80 jaar vrijheid. De expositie wordt geopend op zaterdag 5 april. Van11.00 uur tot 17.00 uur is iedereen welkom. Op zondag 6 april is de expositie geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Gedurende deze twee dagen wordt het complete werk getoond en zijnde meeste leden aanwezig. De toegang is gratis.
80 jaar vrijheid
Tijdens de expositie wordt er speciale aandacht besteed aan het thema 80 jaar vrijheid. Insamenwerking met de Gemeente Heusden besteden diverse organisaties dit jaar aandachtaan 80 jaar vrijheid. Onze leden kregen de opdracht om het thema Vrijheid in de breedstmogelijke zin vast te leggen. Een selectie van de gemaakte foto’s krijgt een speciale plaatsop de expositie.
Vrij werk
Naast de tentoonstelling van 80 jaar vrijheid tonen de leden van Fotoclub Drunen ook vrijwerk. Ieder lid heeft een selectie van het eigen portfolio gemaakt van natuurfotografie totstraatfotografief. Van landschappen tot portretten.
Fotoclub Drunen 2010
Fotoclub Drunen 2010 bestaat uit 30 leden en komt twee keer per maand bij elkaar. Elketweede maandag van de maand bespreken we ingeleverde foto’s. Op elke vierde maandagvan de maand wordt een vorm van fotografie besproken en geoefend, zoals avond- enportretfotografie. Daarnaast organiseert Fotoclub Drunen 2010 ook lezingen. Met groteregelmaat fotografeert een aantal leden samen op locatie, zoals in Dordrecht voorstraatfotografie, in Den Bosch voor avondfotografie en bij natuurgebied Huis ter Heide voornatuurfotografie. Jaarlijks wordt ook mee gedaan aan verschillende wedstrijden zoals deBenevisie fotowedstrijd, Bondsfotowedstrijd en Foto Nationaal.
Kijk voor meer informatie op de website van Fotoclub Drunen :https://www.fotoclubdrunen.nl/expositie2025/
Adres
Buurthuis De Stulp
Admiraalsweg 100
5151 MR - Drunen
15 jarig bestaan en thema 80 jaar vrijheid