Loading
Op dinsdag 28 apri, aanvang 09.30 uur vindt er in Bibliotheek Vlijmen een themabijeenkomst van het Digicafé plaats over het gebruik van fietsroute apps. Want tegenwoordig kan je niet alleen met bordjes, maar ook digitaal jouw route bepalen.
Tijdens deze themabijeenkomst van het Digicafé laten we je zien hoe je een route maakt, gebruikt, opslaat en deze vervolgens volgt. Ga voor meer informatie en om je aan te melden naar: www.bibliotheekheusden.nl/activiteiten
Inloopochtend in D'n Elshouf in Elshout met deze keer Repair Café
KBO Nieuwkuijk organiseert op twee donderdagmiddagen in de maand gezellig koersballen voor ouderen in Het Patronaat in Nieuwkuijk. Op donderdag 30 april staat de volgende op de planning. De zaal is open om 13.00 uur en de start van het koersballen is om 13.30 uur.
Komt U een middagje meedoen, gezelligheid en het samen zijn staat voorop. Bent u geen lid van KBO Nieuwkuijk, ook dan bent u ook van harte welkom. Consumptie is voor eigen rekening, verder geen kosten.
Meer informatieIn Het Patronaat is er vanaf donderdagmiddag mogelijk vanaf 13.30 uur samen koersbal te spelen. Tijdens de pauzes wordt gezellig een kop koffie gedronken en is er gelegenheid om verhalen te delen met elkaar. Iedereen die zin heeft om mee te doen is van harte welkom.
Neem voor meer informatie contact op met KBO Nieuwkuijk via 06-12445186 of per mail naar [email protected]
Stichting Brocantemarkt in Heusden vesting organiseert ook in 2026 weer 9 maal op de eerste zaterdag van de maand een Brocante en Antiek markt op het Burchtplein in Heusden. Op zaterdag 2 mei staat de volgende Brocante Markt weer op de planning.
Openingstijden zijn 10.00 uur tot 17.00 en de toegang is gratis.
Marie van den Middelhaai vertelt verhalen en speelt liedjes. Dit optreden is ter gelegenheid van de expositie van Wil Gulpen over “Nen dag ùit ’t lèèven van Marie van de Middelhaai” in Lokaal 23 van 24 april tot 21 mei.
Marie van de Middelhaai woont in Vlijmens/Heusdens oudste nog originele boerderij, gebouwd in ca 1650 , kreeg in ca 1750 stenen muren en schuiframen en werd in 1890 heel luxe verbouwd voor een boerderijke in ’t Heikwartier van Vlijmen. De boerderij is sinds die verbouwing van toen nauwelijks veranderd. Zij kent nog een ouderwetse herd (historische huiskamer met een open schouw en een bedstee), een geut (historische keuken met pomp), een plee (met poepdoos) in de stal, een klompenhok, achterhuis met sopketel en een ouderwetse trekbel bij de voordeur (die nooit opengaat).
Marie leeft er ouderwets: zij slaapt in de bedstee, breit haar eigen sokken en borstrokken, verbouwt in haar moeshof ouderwetse (vergeten) groenten en spreekt, schrijft en zingt in het onvervalst plaatselijke dialect.
Zij geeft al 20 jaar rondleidingen in en rond haar boerderij met daarna een concert in d’ren herd. Bezoekers beleven de 19de eeuw aan den lijve: zelfs ’t bekske koffie of thee krijgde in ’n aauwverwets kumke zonder oor.
Op maandag 4 mei van 19.00 tot 21.00 uur wordt, zoals elke eerste maandag van de oneven maanden, in ouderensociëteit D’n Elshof in Elshout Repair Café georganiseerd. Het Repair Café biedt uitkomst aan eenieder die zelf niet kan repareren. Het is zonde kapotte apparatuur weg te gooien zonder te laten kijken deze gerepareerd kan worden.
Het Repair Café is gratis toegankelijk in tegenstelling tot de te gebruiken onderdelen. (Een vrijblijvende vergoeding wordt erg op prijs gesteld). Het adres van D’n Elshof is Th.J. Rijkenstraat 10A in Elshout.
Op 5 mei, de dag waarop Nederland de vrijheid viert, nodigt Vitaal Samen Heusden u uit voor een bijzondere en indringende lezing over een minder belicht hoofdstuk uit de Tweede Wereldoorlog. Onder de titel “Joodse onderduikers en moedige mensen” worden bezoekers meegenomen in persoonlijke verhalen die nog altijd diep raken.
De lezing vindt plaats op dinsdag 5 mei van 10.00 tot 12.00 uur (inclusief een pauze van circa 30 minuten) in De Sociëteit, Demer 2 in Heusden. De zaal is geopend vanaf 09.30 uur. De toegangsprijs bedraagt € 2,50 voor leden en € 5,00 voor niet-leden, inclusief twee kopjes koffie of thee.Bovenkant formulier
Iedereen is vanaf 19.00 uur weer van harte welkom op dinsdag 5 mei op het Raadhuisplein in Drunen en we hopen op mooi weer want we hebben weer vier Top Korpsen dus het wordt genieten.
Tijdens het AD(H)D & Dyslexie café op 6 mei gaan we het hebben over het ontdekken van AD(H)D op latere leeftijd. Want wat betekent dat, en hoe kan het invloed hebben op je leven?
Veel mensen ontdekken pas op latere leeftijd dat ze ADHD, dyslexie of dyscalculie hebben. Soms na jaren van worstelen met concentratie, onrust, overbelasting, somberheid of verslaving. Wat betekent het om pas later in je leven te ontdekken dat je ADHD hebt? Is het een opluchting, een verklaring, of is het label juist weer een nieuwe worsteling? En hoe ga je om met alles wat je al hebt meegemaakt zonder die nieuwe kennis?
Aanmelden is niet nodig, we gaan van start om 19.30 uur in Bibliotheek Vlijmen.
Tijdens Ochtendgasten op donderdagochtend 7 mei (aanvang 10.00 uur) in bibliotheek Vlijmen komt schrijver Machteld Berkelmans, woonachtig in Vlijmen, langs om te vertellen over haar debuutroman: ‘Hotel Belvédère’. Eind februari kwam haar feelgood roman uit en daar vertelt ze deze ochtend met liefde meer over.
Aanwezig zijn? Ga voor meer informatie en om je aan te melden naar: Ochtendgasten: Machteld Berkelmans over haar debuutroman ‘Hotel Belvédère’ | donderdag 7 mei 2026 | Bibliotheek Heusden