Dit is de evenementenagenda van heusden.nieuws.nl, heb je een evenement, activiteit, concert, noem maar op, laat het ons dan weten!
Mail een stukje met alle relevante informatie naar [email protected] ! (Vergeet niet een passende rechtenvrije foto mee te sturen)
Festivalterrein bij HV Avanti en FC Drunen
Torenstraat 146 – 150 in Drunen
· De wandeling van 4 km is speciaal voor rolstoelen en is een verharde route
Starttijd tussen 8.00 en 13.30 uur.
· De wandeling van 8 kilometer bestaat uit 1 route-lus.
Starttijd tussen 8.00 en 13.30 uur.
· De wandeling van 16 kilometer bestaat uit 2 route-lussen. Elke lus bevat een unieke route. Je loopt dus niet tweemaal dezelfde lus.
Starttijd tussen 8.00 en 11.00 uur.
· De wandeling van 25 kilometer bestaat uit 3 route-lussen. Elke lus bevat een unieke route. Je loopt dus niet driemaal dezelfde lus.
Starttijd tussen 8.00 en 10.00 uur.
- De kidstocht van 5 km is 1 route. De start is om 13.00 uur.
Kidstocht
Dit jaar is er een wandeling speciaal voor kinderen. Deze is 5 km lang en gaat door het bos.
De kinderen lopen onder begeleiding van hun ouder of verzorger.
De start is om 13.00 uur. Er is om 12.45 uur een muzikale warming up voor de kinderen.
Om half 3 wordt de cheque van de opbrengst van de kinderen uitgereikt.
Klik hier om je kind in te schrijven.
Zie gegevens op de foto
Zondag 29 juni zullen Bart Beaard en Jan van der Linden deze wandeling organiseren. De wandeling begint om 10.00 uur op de parkeerplaats bij Lidl en gaat dan via de Grote- en Kleinestraat naar het brugdeel van de Langstraatspoorlijn over de Overstortweg.
Dit is ook het keerpunt en vandaar over het fietspad naar de molen en verder via de Eindstraat terug naar het beginpunt. Op een aantal punten vertellen we o.a. over: historie, lintbebouwing, overlaat, architectuur, oorlogsgebeurtenissen, tram en trein etc.. De gratis wandeling zal ongeveer twee uur duren.
Deelnemers worden verzocht zich vooraf aan te melden per mail: [email protected]
Onder de titel ‘Zingend de zomer in’ sluit vierstemmig koor Albateso op zondag 29 juni om 11.00 uur het zangseizoen af. Dat doen ze met een luchtig concert in de Steeg, Mr. Prinsenstraat 38, Haarsteeg.
Onder leiding van Carla Bons heeft Albateso het afgelopen seizoen een aantal nieuwe nummers ingestudeerd. Vooral vrolijke en goed in het gehoor liggende muziek. Denk aan een meezinger als 'Aan de Amsterdamse grachten’ maar dan natuurlijk vierstemmig. Of aan het Spaanse ‘Hijo de la Luna’. In de jaren negentig een top 40 hit bij ons en later in het Nederlands vertolkt door Leoni Jansen. Albateso kiest voor de meerstemmige Spaanse bewerking.
Kaartjes (à € 7,50 incl. consumptie) reserveren via [email protected] Zolang de voorraad strekt, zijn
kaartjes eveneens bij binnenkomst aan de kassa te koop.
29 juni 2025 open middag samentuin De Zwollemoer. Aan het einde van dit oude beukenlaantje bijna haaks op de Kooiweg ligt in een oase van rust samentuin De Zwollemoer. Hier vind je bedden met biologische groenten, vruchten, een kruidentuin, fruitbomen en een voedselbos met permacultuur. Het is geen standaard moestuin, waarbij productie op de eerste plaats staat. De leden hebben namelijk bewust gekozen voor een samengaan van natuur en tuinieren; zo is er ruimte gemaakt voor bloemen, liggen er twee natuurvriendelijke poelen en worden de lange zijden van het perceel begrensd door respectievelijk een houtwal en knotwilgenrij. Het resultaat is inderdaad een klein paradijsje op nauwelijks meer dan een steenworp van het centrum Drunen.
SamenOp De Zwollemoer tuinieren we samen. Ieder tuiniert naar eigen vermogen en interesse.
De samentuin is ook een mogelijkheid om elkaar informeel te ontmoeten.. Elk jaar wordt in gezamenlijk overleg besloten welke gewassen in de verschillende bedden gezaaid worden. In principe neemt ieder lid een deel van de bedden van de moestuin onder zijn of haar hoede, en een aantal van ons is `lekker´ bezig met de kruidentuin, de fruitbomen, de bloemen, de compostbakken dan wel de permacultuur en voedselbos.
Er is ook een imker actief.Voor ons gaat tuinieren en gezelligheid hand in hand. Naast tuinieren zitten we geregeld in de tuin en drinken we gezellig thee en koffie met elkaar. Een groepsapp is niet alleen handig om elkaar te informeren over tuinaangelegenheden, maar vervult ook een sociale functie. Eén keer per maand vergaderen we buiten in de tuin.
EcologischWe werken in de tuin samen met de natuur. We gebruiken biologisch zaad, spitten niet en geven de grond voeding via compost van eigen bodem om zo een kringloop te bewerkstelligen. Bij “plagen “zetten we natuurlijke middelen in zoals andere planten die bepaalde beestjes weg houden.
Historie gebiedDe Zwollemoer bevindt zich op het gebied van het voormalig Swalmenmoerkooi een moerasgebied met eendenkooi uit 1654. Het oude beukenlaantje dwars op de Kooiweg is al sinds 1657 het toegangsdijkje naar dit gebied.
InfoGraag willen we iedereen verder uitleg geven en al dit moois laten zien zondag 29 juni a.s. tussen 14.00 en 16.00 uur. De koffie en thee met wat lekkers staan klaar. Hopelijk tot dan!
De tuin is te bereiken via de beukenlaan (zandpad, zie foto), gelegen dwars op de Kooiweg te Drunen, ongeveer 75 meter ten zuiden van de Zwaluwmoersedreef.
Op de website staat een overzicht foto ter oriëntatie waar de tuin zich bevind. Verder vind je op de website filmpjes van, mensen en onderdelen van de tuin en meer wetenswaardigheden van de historie.
Een andere keer langskomen? en of meer info? Kijk op de site http://www.dezwollemoer.jouwweb.nl/, stuur een bericht naar [email protected] of whatsapp Anita 0638928250.
Op dit moment is er plaats voor enkele nieuwe tuiniers. De open dag is een goede oriëntatie mogelijkheid ook om meer te weten te komen over ecologisch tuinieren.
In de zomerse maanden was de hoop u iedere keer in Vlijmen te mogen ontvangen in prachtige tuin achter de kerk. Helaas door de weersomstandigheden is dit vorig jaar niet vaak gebeurd, maar op de eerste woensdag van juli staat er een inloopkoffie gepland.
U bent van harte welkom in de tuin van de kerk St. Jan Geboorte in Vlijmen op woensdag 2 juli van 14.00 uur tot en met 16.00 uur. Voor koffie en drankjes wordt gezorgd. U hebt kans om gezellig te buurten en deel te nemen aan ons gemeenschappelijk gesprek.
De tuin is op twee manieren te bereiken. Links van de pastorie in de Pastoriestraat 15 kunt u te voet of met de fiets naar de tuin. Vanuit de Julianastraat, links van de kerk is het mogelijk om in de tuin te komen. Er zijn een aantal parkeerplaatsen.
Als u met de auto opgehaald wilt worden dan is dat mogelijk. Belt u daarvoor naar het secretariaat van de parochie. Het nummer is: 073 5112215. Van maandagmorgen tot en met vrijdagmorgen bereikbaar.
Op woensdag 2 juli is het zover, er wordt dan een gezellig wijkterras in Venne-Oost. Georganiseerd. Hier kan andere buurtgenoten ontmoeten, bijpraten en samen ideeën uitwisselen voor een nog leukere wijk. Het wijkterras maakt deel uit van het project ‘Samen thuis in de wijk’ waar men werkt aan een wijk waar iedereen zich welkom voelt.
Wat kan je er doen?
Waar en wanneer?
Kom langs, geniet van een gezellige sfeer (of maak ‘m zelf) en maken er samen een gezellige middag van. Hopelijk tot dan!
Literatuurliefhebbers opgelet! Op donderavond 3 juli om 20.00 uur verwelkomen Lokaal 23 en Boekhandel De Veerpoort de gerenommeerde thrillerauteur Anya Niewierra in het sfeervolle hart van Heusden.
Het belooft een bijzondere ontmoeting te worden met de schrijfster van literaire thrillers als de Nomade en De Camino. Haar boeken kenmerken zich door sterke hoofdpersonen, diepgravende thema's en zorgvuldig uitgewerkte verhaallijnen. Haar werk werd meerdere keren bekroond en vertaald.
Tijdens deze avond gaat Anya Niewierra in gesprek over haar werk, inspiratiebronnen en schrijverschap. Aansluitend is er gelegenheid tot het stellen van vragen en uiteraard zal er ook gesigneerd worden. Bij aankoop vanaf 15 euro aan boeken ontvangt u het Zomerlezen geschenk De Stilte van Anya Niewierra gratis.
Zoals bekend zetten wij graag de deuren van onze mooie oude kerk open om mensen van in en rondom het dorp welkom te heten. Zo komt Roon Staal alweer voor de derde keer naar onze kerk om een mooi concert te geven. De prachtige akoestiek en sfeervolle kerkzaal zorgen voor een mooie omlijsting van zijn optreden.
Iedereen is van harte welkom! De koffie en thee in de pauze wordt tegen een kleine vergoeding met liefde geschonken. De opbrengst gaat naar het restauratiefonds van onze kerk.
Zanger-pianist Roon Staal met Zomerconcert in VlijmenAls de eerste tonen hoorbaar zijn wordt het muisstil in de zaal. Het prachtige pianospel en de warme tenorstem vallen als een warme deken om je heen. Zowel Nederlands als Engelstalige songs passeren de revue en brengen het publiek in vervoering.
Singer-songwriter Roon Staal tourt door Brabant met zijn concerten en doet vrijdag 4 juli om 20.00 uur de sfeervolle Protestantse kerk in Vlijmen aan.
Van musical naar pianoconcertAl vanaf jonge leeftijd stond Roon Staal in de grotere theaters zoals Carre Amsterdam, Luxor Rotterdam en het Beatrix Theater in Utrecht. Hij speelde hoofdrollen in de musicals Les Miserables, Tommy, Rembrandt en Petticoat, waarvoor hij genomineerd werd voor een Musical Award. Deze grotere theaters hebben inmiddels plaatsgemaakt voor de kleinere theaters en kerkjes, waar Staal langs tourt met zijn stijlvolle pianoconcerten.
Bevriend met Art GarfunkelRoon Staal is als geen ander in staat de emotie en het verhaal van elk lied over te brengen aan de luisteraar. Art Garfunkel, van het legendarische duo Simon & Garfunkel, herkende dit talent en bezocht Staal thuis in Noord Holland. Zij raakten bevriend, wat er vervolgens voor zorgde dat Roon Staal de openingsact van Garfunkel mocht verzorgen bij een Europese tour.
Wandelen en voetbalNaast zijn passie voor muziek heeft Staal nog twee passies; wandelen en voetbal. Zijn wandelingen brachten hem al in België, Frankrijk, Engeland, Wales, Ierland en Schotland en op dit moment door Noorwegen. Daarnaast is hij eigenaar van Nederlands grootste jeugdvoetbal toernooi wat inmiddels alweer 20 jaar bestaat.
LuistermuziekTijdens het concert speelt Roon Staal bekende coversongs van Boudewijn de Groot, ABBA, Simon & Garfunkel en vele anderen en brengt hij zijn prachtige eigen werken ten gehore. Daarnaast neemt hij u mee in zijn leven door het vertellen van persoonlijke verhalen. Kortom, het belooft een warm en intiem concert te worden.
U bent van harte uitgenodigd om het concert op 4 juli bij te wonen. Tickets kosten 22,50 p.p. en kinderen t/m 17 jaar betalen slechts 12,50. Meer informatie kunt u vinden op de website www.roonstaal.com Reserveringen kunnen daar worden gemaakt of via 06 333 59595.
Als de eerste tonen hoorbaar zijn wordt het muisstil in de zaal. Het prachtige pianospel en de warme tenorstem vallen als een warme deken om je heen. Zowel Nederlands als Engelstalige songs passeren de revue en brengen het publiek in vervoering.
Zanger-pianist Roon Staal tourt door Brabant met zijn concerten en doet vrijdag 4 juli om 20.00 uur de sfeervolle Protestantse kerk in Vlijmen aan.
Van musical naar
pianoconcert
Al vanaf jonge leeftijd
stond Roon Staal in de grotere theaters zoals Carre Amsterdam, Luxor Rotterdam
en het Beatrix Theater in Utrecht. Hij speelde hoofdrollen in de musicals Les
Miserables, Tommy, Rembrandt en Petticoat, waarvoor hij genomineerd werd voor
een Musical Award. Deze grotere theaters hebben inmiddels plaatsgemaakt voor de
kleinere theaters en kerkjes, waar Staal langs tourt met zijn stijlvolle
pianoconcerten.
Bevriend met Art
Garfunkel
Roon Staal is als geen
ander in staat de emotie en het verhaal van elk lied over te brengen aan de
luisteraar. Art Garfunkel, van het legendarische duo Simon & Garfunkel,
herkende dit talent en benoemde dit als volgt: "The
extraordinary talent of Roon Staal, one of the truly great singers in the
western world".
Garfunkel bezocht Staal thuis in Noord Holland, waarna zij bevriend raakten.
Deze vriendschap zorgde er vervolgens voor dat Roon Staal de openingsact van
Garfunkel mocht verzorgen bij een Europese tour.
Luistermuziek
Roon Staal's muziek
heeft iets tijdloos en puurs dat veel mensen aanspreekt. Hij weet klassieke
invloeden te combineren met pop, wat zorgt voor een bijzondere sfeer. Bekende
coversongs van Rob de Nijs, John Denver, ABBA, Simon & Garfunkel en vele
anderen worden gespeeld, maar ook brengt hij zijn prachtige eigen werken ten
gehore. Wat
Roon Staal onderscheidt, is zijn vermogen om een persoonlijke sfeer te creëren.
Zijn optreden voelt bijna alsof hij alleen voor jou zingt. Een zeldzame gave
die zorgt voor een onvergetelijke avond.
U bent van harte uitgenodigd om het concert op 4 juli bij te wonen. Meer informatie kunt u vinden op de website www.roonstaal.com Reserveringen kunnen daar worden gemaakt of via 06 333 59595.