Voorbereidingen in volle gang rotonde Abt van Engelenlaan Nieuwkuijk

14 feb 2023, 17:43 Gemeente
rotonde
Gemeente Heusden

Op de kruising van de doorgaande weg Abt van Engelenlaan, Hoogpoort en de Mortelweg komt een rotonde. Deze rotonde zorgt voor een betere doorstroming van het verkeer op de aansluitende wegen en een grotere verkeersveiligheid.

De voorbereidingen zijn in volle gang. Het ontwerp is klaar. Voordat de rotonde er kan komen, moeten eerst kabels en leidingen worden verlegd. Ook moet er een goede waterafvoer mogelijk blijven van bestaande watergangen. We voeren de werkzaamheden in stappen uit. Op de planning staat om in de eerste helft van 2023 de watergang en de kabels en leidingen te verleggen. We verwachten dat de rotonde na de bouwvakantie kan worden aangelegd. Tijdens de werkzaamheden wordt het doorgaande verkeer door een bypass om de te realiseren rotonde heen geleid. Door deze bypass wordt het fietsverkeer van de Mortelweg dan tijdelijk omgeleid via de Wolput.

Planning werkzaamheden realisatie Rotonde Abt van Engelenlaan

Stap 1: Tijdelijke duikers en grondwerk nustpartijen (inclusief tijdelijke bypass)

Stap 2: Verleggen kabels en leidingen

Stap 3: Aanleg rotonde (inclusief grote bypass)

Stap 1: februari t/m maart:

In week 8 (de week van carnaval) start de aannemer met stap 1.

Deze werkzaamheden bestaan uit het vergraven van de watergang naast de Mortelweg en deze met tijdelijke duikers te verbinden met de waterpartij aan de westzijde van de Abt van Engelenlaan. Om deze werkzaamheden mogelijk te maken komt er ter plaatse een tijdelijke bypass voor het doorgaande verkeer. Daarnaast wordt het grondwerk klaargelegd voor de nuts en databedrijven. Tijdens deze werkzaamheden en ten tijde van deze bypass (circa 4 weken) blijft alles bereikbaar voor doorgaand verkeer. De Hoogpoort is echter alleen bereikbaar vanaf en richting het noorden/Tuinbouwweg. Dit heeft te maken met de beperkte ruimte ter plaatse. Na deze werkzaamheden wordt deze bypass weer verwijderd.Voor de veiligheid van de fietser kan het fietsverkeer tijdens deze werkzaamheden geen gebruik maken van het zuidelijke gedeelte van de Abt van Engelenlaan tussen Hoogpoort en de Wolput ter hoogte van het viaduct over de A59. Het fietsverkeer wordt omgeleid via Mortelweg en Wolput en vice versa.

Stap 2: april t/m juli:

Begin april starten de nutsbedrijven met stap 2. De nutsbedrijven verleggen hun kabels en leidingen. Daarnaast wordt een hogedruk gasboring gerealiseerd en wordt er een nieuwe trafo geplaatst. Deze werkzaamheden duren tot circa eind juli. De nutspartijen nemen de nodige verkeersmaatregelen die de bereikbaarheid en de veiligheid gedurende het werk waarborgen. Op het moment dat hier meer informatie over bekend is zullen we deze hier plaatsen.

Stap 3: september t/m december:

Na de bouwvakvakantie start de aannemer met stap 3. De aannemer die de rotonde gaat aanleggen (na de bouwvakvakantie) krijgt de opdracht mee om alles bereikbaar te houden voor doorgaand verkeer. Hiervoor wordt in ieder geval wederom een bypass aangelegd. Tevens verwachten we dat er een aantal weekend afsluitingen nodig zijn om de werkzaamheden uit te kunne voeren. Op het moment dat hier meer informatie over bekend is zullen we deze hier plaatsen.

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.

KLIK HIER

en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.

< Kijk

hier

voor agenda


< Volg HeusdenNieuws ook via

Facebook


< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 4250 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een

mail