Drie kinderdagverblijven in gemeente Heusden krijgen Verkeerskeurmerk Groen Licht

25 mei 2023, 9:14Gemeente
groen licht 2
Gemeente Heusden
Woensdag 24 mei kregen de teams van twee Kinder- en Peuteropvang locaties van Kinderopvang Mikz en één locatie van Villa Kakelbont. in de gemeente Heusden het Verkeerskeurmerk Groen Licht! ‘Het Opstapje’, ‘De Carrousel’ en ‘Villa Kakelbont’ ontvingen deze certificering voor hun inzet voor verkeersveiligheid en verkeerseducatie van kleine Heusdenaren van 0 tot 4 jaar. Verkeerswethouder Thom Blankers reikte de keurmerken uit namens het college.
Verkeersveiligheid en verkeerseducatie
Ook voor de jongste inwoners wil de gemeente Heusden verkeersveiligheid. Kinderen van 0-4 jaar pikken ongemerkt veel op over verkeersregels en verkeersgedrag. Daarom is het goed om met jonge kinderen en hun ouders aan de slag te gaan met verkeer. De gemeente en een adviseur verkeerseducatie van Edux ondersteunen de kinderdagverblijven in dit certificeringstraject. De kinderdagverblijven hebben met een portfolio met allerlei verkeersactiviteiten laten zien dat ze verkeersveiligheid en verkeerseducatie van jonge kinderen belangrijk vinden en daar ook de ouders bij betrekken. Het behalen van het keurmerk Groen Licht! is een prestatie van formaat!
Achtergrondinformatie
Edux heeft Verkeerskeurmerk Groen Licht! speciaal ontwikkeld voor verkeersdeelnemers van 0-4 jaar. Dit verkeerskeurmerk zorgt voor borging en verbreding van het project JONGleren in het Verkeer. Dat project gaat vooraf aan Groen Licht! en is sinds 2017 actief in onze gemeente. De kinderdagverblijven en peuteropvang-locaties namen eerder deel aan JONGleren in het Verkeer. Dit project zorgt ook voor een doorgaande lijn naar de basisscholen en bevordert zo de samenwerking tussen kinderdagverblijven en basisscholen. De samenwerkende partners willen zo bereiken dat er structurele aandacht is voor verkeersveiligheid in het kinderdagverblijf.
Sinds 2021 biedt de gemeente de kinderopvang de mogelijkheid om te certificeren met keurmerk Groen Licht! Voor het keurmerk zijn er de volgende criteria:
  • Algemeen / Beleid
  • Verkeerseducatie binnen en buiten
  • Verkeersveilige omgeving
  • Communicatie met de ouders
Deze criteria zijn in overleg met diverse gemeenten vastgesteld. Deze criteria zijn afgeleid van het kwaliteitslabel voor de basisscholen, het Verkeersveiligheidslabel. In de provincie Noord – Brabant is dit het BVL.
Edux werkt aan het thema verkeer met de kinderen. Daarnaast brengt Edux de verkeersveilige omgeving op de betrokken locaties in kaart. Via voorlichting over bijvoorbeeld het veilig vervoeren va kinderen worden ouders betrokken.
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.
en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.
< Kijk
voor agenda

< Volg HeusdenNieuws ook via

< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 4500 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een
loading

Loading articles...

Loading