Frisse ideeën voor Heusdense energie van de toekomst

23 mei , 16:30Gemeente
csm_doultremont_03_6163fd131a
Gemeente Heusden
Hoe ziet de energievoorziening van de toekomst eruit? En hoe zorgen we ervoor dat die duurzaam, slim en passend is voor onze leefomgeving? Met die uitdagende vragen gingen de leerlingen van het d’Oultremont College de afgelopen tien weken aan de slag binnen het project EnergieHUP!. Hun frisse ideeën en ontwerpen werden onlangs gepresenteerd aan wethouder Jeroen van den Bosch en betrokken medewerkers van gemeente Heusden.
Van klaslokaal naar leefomgeving
Tijdens het project werkten tweedejaars Technasiumleerlingen aan actuele thema’s zoals energietransitie, netcongestie en ruimtelijke inrichting. Met behulp van Design Thinking onderzochten zij bestaande energieoplossingen en ontwikkelden zij vernieuwende concepten voor energiehubs van de toekomst.
De leerlingen doken niet alleen in theorie, maar maakten de stap naar de praktijk. Ze analyseerden duurzame systemen en onderzochten combinaties van energieopwekking en -opslag, zoals windenergie, zonnevelden en grote batterijen. Ook dachten ze na over de impact van hun oplossingen op de omgeving. Daarmee groeiden abstracte vraagstukken uit tot tastbare ontwerpen, maquettes en goed onderbouwde plannen.
De ontwerpen lieten zien dat jongeren met een frisse blik kijken naar complexe uitdagingen. Ze durven buiten de gebaande paden te denken en combineren techniek, duurzaamheid en creativiteit.
Zo presenteerden de leerlingen onder andere:
  • een energiehub rondom een stuwdam op een heuvel,
  • innovatieve toepassingen van waterconversie,
  • een zonne- en windpark aan de Maas
  • en zelfs een educatief spel om kinderen spelenderwijs kennis te laten maken met de energietransitie.
Energie voor de toekomstDe eindpresentaties vonden plaats in een kleinschalige en open setting, waarbij volop ruimte was voor inhoudelijke vragen. Wethouder Jeroen van den Bosch en medewerkers van de gemeente gingen in gesprek met de leerlingen over hun ideeën. Het bood een waardevolle inkijk in hoe jonge inwoners naar de toekomst van hun leefomgeving kijken. 
De energietransitie is een van de grootste opgaven van deze tijd. Door nú samen op te trekken met jongeren, bouwen we aan oplossingen die gedragen worden door de generatie die ermee opgroeit. De inzichten van jongeren doen ertoe en hebben een plek in het bredere gesprek over de energietransitie in Heusden.
Kortom: een mooie samenwerking tussen de ‘toekomstmakers’ van het d’Oultremont college en de ‘mogelijkmakers’ van de gemeente! 
Bron: Gemeente
loading

Loading articles...

Loading