Gemeente Heusden gaat riool renoveren

25 aug 2016, 12:32 Gemeente
gemeente heusden logo 860x0
Gemeente Heusden

In week 35 start de gemeente Heusden met het renoveren van het riool in de kernen Heusden, Herpt, Hedikhuizen, Drunen, Nieuwkuijk en Vlijmen.

Er wordt gerenoveerd aan het riool omdat er schade is geconstateerd. Om de werking van de riolering en daarmee de afvoer van het afvalwater te kunnen garanderen is besloten om de riolering te renoveren of te repareren en zullen er huisaansluitingen vervangen worden.

Planning

Per straat nemen de werkzaamheden 1 tot 2 dagen in beslag. Bewoners en bedrijven van de wijken waarin de werkzaamheden plaatsvinden en waar de huisaansluitingen vervangen worden, krijgen vooraf een brief met informatie. De werkzaamheden duren ongeveer 6 maanden.

Methode

Renovatie

De riolering wordt gerenoveerd door middel van een kousmethode. Bij deze techniek wordt het riool van binnenuit vernieuwd zonder dat het volledige riool opgegraven hoeft te worden. De riolering gaat na renovatie weer zo’n 60 jaar mee. De aan te brengen voering in het riool bestaat onder andere uit polyesterhars met een typische geur, die nog het meest op een ‘gaslucht’ lijkt. Bij de gekozen renovatietechniek is de geuroverlast minimaal.

Reparatie

Bij rioolreparatie wordt door middel van een zogenaamde ‘partliner’ het beschadigde riool hersteld. De ‘partliner’ wordt door een speciale robot aangebracht. De riolering is na de reparatie weer in goede staat. Naar verwachting zijn dan voor een langere periode geen werkzaamheden meer nodig. De toepassing van deze techniek kan enige verkeershinder geven, omdat de toegang naar het riool tijdelijk open ligt en afgezet wordt.

Verspreid over het project worden huisaansluitingen vervangen. Hierbij wordt de rioolaansluiting vanaf het hoofdriool tot en met de erfgrens vervangen. Bij deze werkzaamheden vinden graafwerkzaamheden plaats.

Reinigen en inspecteren

Tijdens de reparatie- en renovatiewerkzaamheden worden er verschillende inspecties uitgevoerd. Voorafgaand aan een inspectie wordt het riool gereinigd. Hierbij staan vrachtwagens korte tijd op dezelfde plek. Dit kan tot enige verkeershinder leiden. Tijdens het reinigen van het riool kunnen er luchtdrukverschillen ontstaan. Mogelijk worden hierdoor sifons in de woningen leeggezogen of komt het water in de sifons omhoog.

Wordt een sifon leeggezogen dan kan er rioollucht in uw woning komen. Dit lost u op door het sifon weer te vullen (toilet doorspoelen en kranen even laten lopen).

Minder vaak komt het voor dat het water in de sifons van het toilet of de gootsteen omhoog komt en gaat borrelen. Hier kunt u verder weinig aan doen ( eventueel deksel van het toilet sluiten).