Deze week is erin het kader van de ‘Senioren en Veiligheidsmaand’ weer een tip om te voorkomen dat je slachtoffer wordt van criminele activiteiten en wat je moet doen als het wel gebeurt. Hulpvraagfraude is het onderwerp van deze week.
Hoe gaat een oplichter te werk?
Bij hulpvraagfraude via WhatsApp of sms ontvang je een bericht van een oplichter die zich voordoet als een bekende. Bijvoorbeeld als je (klein)zoon of een vriendin. Vaak begint het met een berichtje dat de bekende een nieuw telefoonnummer heeft. Daarna volgt al snel het bericht dat diegene in de problemen zit met de vraag aan jou om te helpen door middel van een betaalverzoek.
Wat kun je zelf doen?
Meer informatie vind je op www.maakhetzeniettemakkelijk.nl .
Ben je toch slachtoffer geworden?
Krijg je toch een vreemd betaalverzoek en denk je dat dit van een oplichter komt? Meld dit bij de politie.
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.
< Volg HeusdenNieuws ook via Facebook
< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 2500 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een