Demi Leemput en Koen Smit zijn al weer enkele jaren actief bij toneelvereniging ONA. Beiden begonnen ze als jeugdlid bij ONS (Ontspanning na School) en stonden jaar na jaar met veel enthousiasme op het toneel. Toen ze 18 werden, maakten ze de overstap naar ONA (Ontspanning na Arbeid). Maar hun liefde voor toneel gaat verder dan alleen zelf op de planken staan. Sinds een paar jaar nemen Demi en Koen samen de regie van ONS voor hun rekening.
“Toen ik zelf nog bij de jeugd zat, leek het me altijd al leuk om de jeugd te regisseren. Ik had toen al allerlei ideeën over het repeteren en hoe je samen tot een mooie voorstelling komt”, vertelt Demi enthousiast. Toen de vorige regieclub stopte – precies in het jaar dat Demi de overstap maakte naar ONA – zag zij haar kans schoon. Samen met Koen nam ze de regie van ONS op zich. Hij wist waar hij aan begon, want Koen had al eerder een voorproefje gekregen van het regisseren, toen hij tijdelijk een regisseur van ONS verving.
Wat maakt het regisseren zo leuk? Daar hoeven Demi en Koen niet lang over na te denken: “We vinden vooral het creatieve proces leuk: samen ideeën bedenken, uitproberen en ze uiteindelijk echt op het toneel zien ontstaan.
”Ook genieten ze van de band met de jeugdleden. Elke donderdagavond staan Koen en Demi klaar voor de spelers van ONS, die tussen de 8 en 16 jaar oud zijn. Samen werken ze stap voor stap toe naar een mooie voorstelling. Ze vinden het leuk om te zien hoe de jeugdleden groeien tijdens het repetitieproces. “Daar halen we echt veel plezier en energie uit”, aldus Koen en Demi.
Op dit moment worden de laatste puntjes op de i gezet voor de voorstelling “Geen paniek op de catwalk!”. In deze voorstelling draait alles om een jubileumshow van modeontwerpster Clair Vivaldi, waarbij de spanningen hoog oplopen en achter de schermen sprake is van ruzie en chaos. De show zelf belooft een spectaculaire avond te worden, met indrukwekkende optredens en een glamoureuze sfeer. Maar dan gebeurt er iets verschrikkelijks. Gelukkig zijn daar Inspecteur De Bock en zijn rechercheurs Kledder en Jonker.
Dus: geen paniek! Kom kijken naar deze leuke én spannende voorstelling voor het hele gezin! De voorstellingen zijn in De Voorste Venne in Drunen op zaterdag 7 november om 19.30 uur en op zondag 8 november om 14.30 uur. De kaartverkoop is inmiddels gestart. Kaartjes zijn te bestellen via
www.toneelverenigingona.nl en kosten € 11,00 voor volwassenen en € 7,50 voor kinderen t/m 12 jaar.