Arbeidsmarkt op de schop: dit gaat er veranderen

05 apr 2023, 12:42 Nieuws
waitress 2376728 960 720
Pixabay

Het kabinet gaat de arbeidsmarkt aanpakken op verschillende fronten, meldt minister Karien van Gennip (Sociale Zaken). Mensen moeten meer zekerheid krijgen over hun inkomen en hun rooster, zo hebben het kabinet, werkgevers en vakbonden besloten. Dit gaat er allemaal veranderen.

Contract als uitgangspunt

Als iemand langere tijd hetzelfde werk doet, wordt een contract het uitgangspunt. Het nulurencontract wordt verboden en oproepkrachten krijgen een vast aantal uren in de week.

Strengere regels tijdelijke contracten

Ook worden de regels voor tijdelijke contracten strenger. Na drie aaneengesloten tijdelijke contracten, mag pas na vijf jaar weer een contract worden gegeven. Nu is dat nog zes maanden.

Verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering

Ook moeten zelfstandigen verplicht een verzekering voor arbeidsongeschiktheid afsluiten. Zo hebben ze een vangnet als ze ziek worden.

Duidelijkheid over structurele vervanging

Voor ondernemers worden de regels ook aangepast. Zo kunnen zij na één jaar ziekte van een werknemer duidelijkheid krijgen of ze structurele vervanging kunnen regelen.

Crisisregeling buiten ondernemersrisico

Ook komt er een regeling waarmee personeel behouden kan worden in het geval van crisis dat buiten het ondernemersrisico valt, zoals met corona. Werknemers kunnen dan maximaal een half jaar op een andere plek werken, of minder werken. Wel behouden zij hun WW-rechten.

Eerder kwam de commissie-Borstlap al met het advies de arbeidsmarkt op de schop te doen. De commissie waarschuwde toen voor de doorgeslagen flexibilisering van de Nederlandse arbeidsmarkt.

Bron: Radar Avro/Tros

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.

KLIK HIER

en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.

< Kijk

hier

voor agenda


< Volg HeusdenNieuws ook via

Facebook


< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 4500 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een

mail