Boek "Haarsteeg in de jaren vijftig, zestig en zeventig van de vorige eeuw"

13 dec 2020, 10:35 Nieuws
22
HKK Onsenoort

Haarsteeg was tot voor 60 jaar geleden een klein dorp met een hechte gemeenschap, dat gemeentelijk in 1935 is samengevoegd met Vlijmen-Nieuwkuijk. Het bestond in die tijd uit enkele straten en wegen, waarvan de Hoeven, Haarsteegsestraat, Meester Prinsenstraat, de Priemsteeg, de Ipperhoeve en de Heusdenseweg, toen nog Grintweg genoemd, de bekendste waren.

Meer in het buitengebied lagen enkele buurtschappen als De Oude Haven, kortweg "De Dijk" genoemd, 't Zand en de Inlaagdijk. Het had een lagere jongensschool een meisjesschool en een kleuterschool. Een bekende onderwijzer of schoolmeester uit die tijd was "Meester Theo van der Heijden" Theo van der Heijden was een zoon van een bakker uit Haarsteeg dat hem de bijnaam Thé den Bakker opleverde. Hij was onderwijzer van 1951 tot 1966 op de lagere Lambertus jongensschool in Haarsteeg en een bekend en gezien persoon in de Haarsteegse gemeenschap. Theo had in die tijd, als één van de weinigen in Haarsteeg, een foto- en filmtoestel.

Hiermee maakte hij duizenden foto's en dia's en schoot meters film van Haarsteeg en ook daar buiten. Vooral het buitengebied, als de Haarsteegse Wiel en de Hedikhuizensche Maas, in de volksmond "Oude Maasje" genoemd, hadden zijn belangstelling. Vooral de toenmalige winters met veel sneeuw en ijs waren zijn geliefde onderwerpen om plaatjes en films te schieten. Ook was hij betrokken bij veel verenigingen en culturele evenementen in Haarsteeg, vaak ook als oprichter, zoals de Katholieke Arbeiders Jeugd, carnaval, de Koninklijke Harmonie St. Cecilia en Sinterklaas.

Zo was hij hoffotograaf bij de uitvoeringen van de Koninklijke Harmonie Cecilia en de toneelvereniging Ernst en Luim. Theo overleed in zijn woonplaats Vught op 2 december 1991, op 65 jarige leeftijd. Zijn nalatenschap, bestaande uit duizenden negatieven en honderden dia's, heeft zijn echtgenote Nelly van der Heijden van Heijst onlangs geschonken aan de Heemkundekring Onsenoort. Een reden van de Heemkundekring om uit een selectie van deze foto's een boek samen te stellen onder de naam "Haarsteeg in de jaren vijftig, zestig en zeventig van de vorige eeuw gezien door de camera van schoolmeester Theo van der Heijden".

Het boek bestaat uit 145 kleurenfoto's en is na 22 december voor EUR 13,- te koop bij de volgende adressen: Boekwinkel Sikkers, Grotetstraat 166 in Drunen, Boekwinkel "Zin in boeken" Botermarkt 12 in Heusden, Wim van Heijst, Meester Prinsestraat 4 in Haarsteeg, Adrie van Bladel, Biesheuvellaan 11a in Vlijmen.

Maar u kunt het ook bestellen door het sturen van een mail naar [email protected] met vermelding van "Boek Haarsteeg" en met uw naam en adres. Is het adres binnen de gemeente Heusden dan wordt het boek bij u thuis bezorgd na het overmaken van 13,- op NL19RABO0136504418 ten name van Heemkundekring Onsenoort Nieuwkuijk .

Bezorgen buiten de gemeente Heusden is alleen mogelijk met postbezorging wat EUR 3,- extra. Het boek wordt dan opgestuurd na overmaken van EUR 13,- plus verzendkosten, is totaal EUR 16,- op NL19RABO0136504418 ten name van Heemkundekring Onsenoort Nieuwkuijk.

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.

KLIK HIER

en meld je aan.

Aanvoerder van het lokale nieuws. Wist u dat wij iedere morgen bijna 2500 nieuwsbrieven verzenden.