Brandweer Vlijmen ondersteunt bij ammoniaklek in Den Bosch

08 nov 2020, 14:56 Nieuws
15
FPMB Bart Meesters

Bij een bedrijf aan de Veemarktkade in Den Bosch is in de nacht van zaterdag naar zondag een ammoniaklek geconstateerd. De brandweer Brabant-Noord met o.a. brandweer Vlijmen heeft het lek inmiddels gestopt. De brandweer heeft eerder vannacht een NL-alert gestuurd.

Ook de brandweer van Vlijmen was aanwezig aan de Veemarktkade. Eén van de specialismen binnen post Vlijmen is de VGS, oftewel Verkenner Gevaarlijke Stoffen. Zij worden gealarmeerd onder de term meetploeg. Deze eenheden zijn opgeleid om nauwkeurigere metingen uit te kunnen voeren zoals bijvoorbeeld bij een incident waarbij gevaarlijke stoffen bij betrokken zijn. Zo ook afgelopen nacht waarbij onze meetploeg gealarmeerd werd samen met de meetploegen van brandweer Vught en brandweer Boxtel voor een ammoniak lekkage bij het bedrijf in ‘s-Hertogenbosch.

22

Diverse metingen in de nabijheid van dit bedrijf zijn verricht om te bepalen of dat er grote hoeveelheden van deze stof in de omgeving aanwezig waren die slecht zijn voor de gezondheid. Dit bleek het geval, daar waar grote hoeveelheden werden gemeten. De omgeving is hierop groot afgezet en is er een NL-Alert verstuurd om omwonenden te waarschuwen. Na een aantal uur kon de omgeving weer vrijgegeven worden nadat het lek gedicht was.

Het ammoniaklek werd geconstateerd na klachten van inwoners in de Zandzuigerstraat over prikkelende ogen. In de directe omgeving van de Zandzuigerstraat was flinke overlast. Daarom was het advies ramen en deuren gesloten te houden. Er zijn geen woningen ontruimd.

Op verdere afstand was alleen sprake van geuroverlast. De brandweer Brabant-Noord heeft verschillende metingen verricht. O.a. aan noodzijde van de Ertveldplas, ter hoogte van de daar gelegen woonboten en op industrieterrein de Rietvelden. De ammoniak was daar goed te ruiken, maar was niet gevaarlijk.

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan.

Aanvoerder van het lokale nieuws. Wist u dat wij iedere morgen bijna 2500 nieuwsbrieven verzenden.