Creativiteitscentrum De Ark als het Place du Tertre

18 jun 2023, 9:42 Nieuws
ark park dag 17
Nadine Couwenberg

Het Montmartre van Haarsteeg, of, beter nog: Creativiteitscentrum De Ark als het Place du Tertre, dáár was dat feestje. Daar kon een vrolijke afwisseling van bezoekers, toeristen zo u wilt, zich laten fotograferen in schitterende kleding, met hoeden, sjaals en wat al niet, onder de bezielende leiding van toneelvereniging Ernst en Luim.

Daar zagen bezoekers onder de stralende zon de vele vormen van kunst, konden ze die bewonderen en kopen. Kunst, ontstaan in het creatieve brein en met de ambachtelijke handen van de vele cursisten, ook de jeugd van Krea4kids. Daar kon je genieten van de prachtige klanken die vrolijke muzikanten ten beste gaven.

ark park dag 24

Muzikanten, al eerder aangekondigd in dit medium: de gezelligste harmonie van Brabant, Harmonie St. Cecilia met onder andere nummers uit Les Miserables en uit The Pink Panter én het schitterende Une belle histoire van Michel Fugain. Prachtig ook, de klanken van de slagwerkers en saxofonisten van de Haarsteegse vrouwenband Saxebelle en niet te vergeten de Krakende Noten, het koor met niet meer zo jonge leden die de handen van het publiek spontaan de lucht inkregen bij ‘Daar in dat kleine café aan de haven’. En geen Franse toer zonder accordeonmuziek, met verve gebracht door accordeonvereniging Accorda.

ArkParkdag met blije burgemeester
Natuurlijk waren de Fietsmaatjes Heusden ook present om mensen die eropuit willen trekken maar dat door omstandigheden niet kunnen, van en naar deze bijzondere ArkParkdag te begeleiden.

Een dag als deze, zonovergoten en vol muzikale klanken, heerlijke Frans hapjes verzorgd door de mannenkookclub van ’t Stuurhuis, zou onmogelijk zijn als er niet zo veel vrijwilligers waren geweest die gedurende een lange periode hun handen uit de mouwen hadden gestoken. Voorzitter Will Reijnders van De Ark benadrukte dat meerdere keren, stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken terwijl hij burgemeester Willemijn van Hees erover vertelde. Ook zij was razend enthousiast, had zich zeer verheugd op deze dag en, vertelde ze, zodanig dat ze de wethouders die dolgraag haar plaats hadden willen innemen, had afgetroefd. Ondanks de brand naast haar huis afgelopen nacht stond ze hier en genoot van het, zoals ze het noemde, pittoreske stukje Haarsteeg. Ze zal niet nalaten mensen die creatief bezig willen zijn te verwijzen naar De Ark, beloofde ze.

des petites collations

Niet alleen de burgemeester kreeg bloemen overhandigd, ook Conny Walthuis, door Will Reijnders supervrijwilliger genoemd, kreeg een fraai boeket. De tijd, aandacht en zorg die zij in deze dag heeft geïnvesteerd is niet te evenaren. Zij had de regie, wist menigeen in beweging te brengen, enthousiast te maken en te verenigen. En Conny zelf? Die vond alles gewoon leuk om te doen, want, zei ze, ik geniet ervan mensen te ontmoeten die zo geweldig met elkaar bezig zijn.

Tekst: Dimph Vos

Foto's Nadine Couwenberg

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.

KLIK HIER

en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.

< Kijk

hier

voor agenda


< Volg HeusdenNieuws ook via

Facebook


< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 4500 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een

mail