
Van 13 september tot 4 oktober is in de bibliotheek Oudheusden de expositie ‘Antonius mijn beste vrind’ te zien. Bezoekers worden meegenomen in de verschillende functies die het Sint Antoniushuis in Heusden de afgelopen 125 jaar heeft gehad.

Verschillende functies Sint Antoniushuis
In 1857 vestigden de Zusters van Liefde zich in een fonkelnieuw klooster aan de Demer. Aanleiding was de behoefte aan Rooms-Katholiek onderwijs voor meisjes in de stad. De bouw van het klooster werd mogelijk gemaakt door een nalatenschap van 40.000 gulden van weduwe Bol-Bax. In de beginperiode heeft het Antoniushuis veel verschillende functies vervuld. Naast nonnenklooster vervulde het de functie van lagere school, ziekenhuis, internaat voor schipperskinderen en opvangplek voor gerepatrieerde ouderen uit Indonesië. Nu is het in gebruik als zorgcentrum. Al deze functies zijn terug te zien in de expositie.
Exposite
De expositie neemt u in woord en beeld mee door de afgelopen 125 jaar. Ook is er, in het kader van religieus erfgoed, in het aandacht voor de beschermheilige van de verloren voorwerpen: Sint Antonius.
De expositie is een initiatief van de Heusdense stichting Lyra.
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.
en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.
< Kijk
voor agenda
< Volg HeusdenNieuws ook via
< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 4750 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een