Grote overwinning voor FC Drunen

17 apr 2018, 10:37 Nieuws
fc drunen de bocht 80 eren mert scoort zijn hattrick
FC Drunen

Zondag stond de tweede opeenvolgende thuiswedstrijd van FC Drunen op het programma tegen De Bocht ’80 uit Oirschot. Een belangrijke wedstrijd voor FC, want het verschil op de ranglijst was voorafgaand aan deze wedstrijd 7 punten.

Daarmee staat De Bocht ’80 in de middenmoot. Daarbij wil FC Drunen van de laatste plaats af en bij winst wordt het gat naar de middenmoot een stuk kleiner. Als laatste had FC wat goed te maken na de zeer slechte prestatie van vorige week zondag tegen TPO.

FC begon wat gespannen aan de wedstrijd en was de eerste vijf minuten even zoekende naar de juiste manier van voetballen. Dit had alles te maken met de wisselingen die trainer Albayrak had doorgevoerd in de basiself. Andere spelers kregen een kans na de zeperd van een week geleden. De eerste kans was hierdoor voor De Bocht. Stefan van Balkom werkte een terugspeelbal recht in de voeten van de grote en lange spits. Hij plaatste de bal in de verre hoek, maar Stefan wist zijn fout te herstellen door de bal corner te tikken. De daaropvolgende corner werd na een korte scrimmage weggewerkt door de verdediging. Hiermee was FC weer helemaal bij de les en dat was ook meteen het enige gevaar wat De Bocht in de eerste helft stichtte. In de 7eminuut werd Eren Mert weggestuurd door Stefan van Balkom, een bekeken schot in de verre hoek betekende de 1-0. Vanaf dat moment voerde FC de druk op. Het voelde dat er deze middag veel meer te halen was. Na enkele kleine mogelijkheden was het in de 27steminuut weer raak. Erman Ince, krulde de bal keurig vanaf de 16 in de het doel. De Bocht had geen tijd om zich te herpakken, want een minuut later lag de 3-0 ook in het net. Carsten Pijnenburg was de maker. Het slotakkoord in de eerste helft was wederom voor Eren Mert. Hij omspeelde de doelman en kon zo de 4-0 op het scorebord zetten. FC domineerde de eerste helft en heeft, buiten het eerder omschreven moment, geen enkele kans weggegeven. Melvin van Gogh, die vorige week niet goed speelde, speelde vandaag fantastisch. De grote en sterke centrale spits van De Bocht kreeg geen voet aan de grond. Dat is een groot compliment waard.

In de rust heeft trainer Albayrak de spelers scherp gehouden. De wedstrijd duurt nog 45 minuten en daarin moesten we scherp blijven en de genade klap uitdelen, dit voor zover dat nog niet was gedaan. De tweede helft begon met een aanvallender De Bocht ’80. De extra voorhoede speler zorgde voor wat onrust en leverde de bezoekers twee corners op in het begin van de tweede helft. Uit één daarvan moest Stefan handelend optreden. Vanaf dat moment nam FC de wedstrijd weer over. Dit resulteerde in een grote kans voor Leroy van de Mierden. Hij werd op dat moment echter neergehaald binnen de 16. De uitstekend fluitende scheidsrechter Reijne gaf een strafschop. De eerste strafschop van het seizoen voor FC. Edwin van Oosten plaatste zich achter de bal, maar een prima reflex van de keeper zorgde ervoor dat het geen doelpunt werd. In de 60steminuut werd het dan toch 5-0. Broos Spijkers die in de 58steminuut in de wedstrijd was gekomen voor Rik Bloemendal, krulde twee minuten later de bal schitterend in de kruising. Drie minuten later was het weer raak voor FC en Eren Mert. Hij scoorde zijn derde doelpunt en maakte zo zijn hattrick compleet. Het slotakkoord van deze wedstrijd was voor Carsten Pijnenburg en Kevin van Boxel. Carsten zorgde op aangeven van Stefan van Balkom voor de 7-0. In de 89steminuut maakte Kevin de 8-0. Hiermee had hij zijn doelpunt te pakken waar hij zo nadrukkelijk naar opzoek was. Nadat hij deze wedstrijd al twee keer de paal had geraakt, scoorde hij nu via de binnenkant van de paal. De scheidsrechter trok geen blessuretijd bij en FC kon een feestje gaan vieren.

FC heeft zich hiermee weer laten zien. Een klinkende overwinning die voor aansluiting heeft gezorgd met de middenmoot. Wanneer de uitslagen volgende week zondag een beetje gunstig zijn, kan FC Drunen maarliefst 4 plaatsen stijgen op de ranglijst. Het geeft aan hoe dicht alles bij elkaar ligt. De eerste 5 van de ranglijst zijn buiten bereik, maar Broekhoven, de tegenstander van komende zondag, staat op plek 6 met maar 6 punten meer. Aan FC Drunen dus de taak om dat gat te verkleinen naar 3 punten. We zien jullie graag komende zondag in Tilburg als wij om 14:30 de wedstrijd spelen.

EO