Herdenking Stadhuisramp Heusden

05 nov 2021, 7:52 Nieuws
img 7530 groot
Ad Hartjes

Een ‘daad van gruwzame schuld’ – zo is het opblazen van Heusdens stadhuis op 5 november 1944 wel omschreven. Er vielen 134 doden. Onschuldige burgers die in het stadhuis schuilden voor het oorlogsgeweld. De ramp, die een zwarte schaduw over Heusden wierp, wordt jaarlijks herdacht op het plein voor het stadhuis in de vesting Heusden.

De herdenking begon donderdag 4 november met een bijeenkomst in de Catharijnekerk in Heusden met o.a. Belevingsverslag voorgedragen door John Leddy. Daarna gingen de aanwezigen in stille tocht naar het monument bij het Bezoekerscentrum, waar een korte ceremonie met kranslegging door de burgemeester Willemijn van Hees en één van de nabestaanden namens het activiteitencomité, kinderen namens de Johannes Paulus school, nabestaanden en omstanders.

img 7454 groot

Namens Heusden.Nieuws was Ad Hartjes aanwezig voor de foto's.

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.

< Kijk hier voor agenda
< Volg HeusdenNieuws ook via
Facebook
< Wist u dat wij iedere morgen bijna 3000 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een
mail