Komende week opnieuw volop lenteweer

27 feb , 15:40Nieuws
Lente
Pixabay
Na wat buien en temperaturen rond de tien graden in het weekend belooft het de komende week opnieuw lenteweer te worden. De temperatuur kan 17 graden aantikken, met later in de week misschien uitschieters daarboven.
Met de start van de meteorologische lente (1 maart) gaan ook de temperaturen volgende week weer omhoog. Ook de dagen daarna schommelt het overdag rond die waarden.
Mogelijk wordt het later in de week zelfs nog iets warmer, met dank aan zachte lucht uit Zuidwest-Europa. In het zuiden en zuidoosten van het land kan het lokaal misschien zelfs 20 graden worden, al is de kans daarop erg klein.
Voordat het zover is, volgt eerst het weekend en dat belooft wisselvallig te worden. Zeker in het binnenland kunnen de buien zaterdagmiddag lokaal fors zijn. Tussen de buien door is wel wat ruimte voor zon. Zondag is iets droger, zeker in het zuiden en oosten. De temperaturen liggen overdag rond de tien graden en 's nachts tussen de twee en de zes graden.
Opwarmende trend ook dit jaar zichtbaar
Het einde van februari was overigens recordzacht, berekenden de meteorologen van Weeronline. De gemiddelde temperatuur, een combinatie van dag- en nachttemperaturen, lag toen in De Bilt op 10,0 graden. Normaal gezien is dat slechts de helft. Het slot van februari verbrak daarmee het warmterecord van 2021.
Ook over de hele maand was februari iets warmer dan normaal. Daarmee past de voorbije maand in de trend van de afgelopen jaren, waarbij het klimaat opwarmt. In de jaren tachtig was het in februari gemiddeld 2,3 graden. Het lopende gemiddelde (1996-2025) is al opgelopen tot 4,4 graden. Dit jaar was het in februari gemiddeld 5,8 graden.
Bron: Nieuws.NL
loading

Loading articles...

Loading