
Op 12, 19, 26 september en 3 oktober a.s. stelt de Cultuurtoren Honsoirde in Nieuwkuijk tussen 13.00-17.00 uur zijn eerste kunstexpositie van dit culturele jaar open voor het publiek: ‘Van waarneming naar verbeelding; waar ligt uw grens?’ Een unieke, gratis toegankelijke, expositie van kunstenaars én vrienden René Klarenaar en Laurens Bosman, die de kunst op geheel verschillende manier benaderen en verbeelden.
Waar de een, René Klarenaar, als ruimtelijk ontwerper zijn stimulans vindt in het mathematische, geordende en gestructureerde, daar is Laurens Bosman vooral intuïtief bezig door zijn subjectieve ervaringen in zijn kunstuitingen te verwerken. Laurens is er stellig in: alle kunst, elk werk bevat autobiografische elementen. Waarneembare en verbeelde werkelijkheden vormen in wezen één geheel.
Ruimtelijk ontwerper
René Klarenaar volgde in zijn jonge jaren aan de mts de opleiding tot etaleur, een technische opleiding waar hij nog steeds profijt van heeft. Nu, als ruimtelijk ontwerper, kan hij zijn creativiteit goed inzetten. Elf jaar later bezocht hij naast zijn werk vanaf 1985 de kunstacademie architectonische vormgeving in Rotterdam. Dat wat hij daar ontwikkelde, blijft deel uitmaken van zijn denken, zijn creativiteit in de kunst: ‘Ik benader elke opdracht, elk onderwerp of thema systematisch, opbouwend.’ De kunst die René in zijn huidige werken laat zien is vooral doelmatig, wiskundig, driedimensionaal, monumentaal ook.

Intuïtie en verbeeldingskracht
Laurens Bosma is zich pas later is zijn leven met kunst gaan bezighouden. Hij speekt in termen als: de wens tot schepping was altijd al latent aanwezig, met een bescheiden start met cursussen fotografie, schilderen en tekenen.’ Pas in 2015 ging hij naar Arendonk, waar hij zich enkele jaren bezighield met de verplichte onderdelen tekenen en schilderen. Later volgde hij de deeltijdopleiding Projectatelier schilderen, omdat daar intuïtie en verbeeldingskracht veel meer tellen, iets wat meer bij Laurens’ persoonlijkheid past.
Kunstacademie Arendonk
Tegenwoordig volgen zowel René als Laurens de Kunstacademie in Arendonk (B). René volgt sinds september 2015 de deeltijdopleiding Monumentaal + Mixed Media . Daar gaat hij volgens een van tevoren gesteld idee te werk en laat hij zich leiden door tussentijdse inspiratie en eigenschappen van materiaal, vorm en kleur, zo is te lezen op zijn website http://www.rcklarenaar.nl/profiel.php .
Na twee jaar Projectatelier schilderen is Laurens overgestapt naar beeldhouwen en ruimtelijke kunst, omdat het driedimensionale meer te bieden had. ‘En dat is weer mooi als aanvulling op Renés werk, die een heel andere aanpak heeft, meer beredenerend, alles vooraf uitvlooiend.’ In die zin, vinden de heren, vullen ze elkaar goed aan.
Kijk voor meer informatie op https://www.honsoirde.nl/event/van-waarneming-naar-verbeelding/ . De Cultuurtoren Honsoirde maakt deel uit van het Abdijcomplex Mariënkroon, Abdijlaan 6a in Nieuwkuijk.
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.
< Kijk hier voor agenda
< Volg HeusdenNieuws ook via Facebook
< Wist u dat wij iedere morgen bijna 3000 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een mail