Laudate Dominum zingt Matteüs Passie op Goede Vrijdag in Haarsteeg

16 mrt , 8:09 Nieuws
persfoto 2
Laudate Dominum

Op uitnodiging van de Parochie Heilige Augustinus brengen koor en combo Laudate Dominum uit Sprang-Capelle op Goede Vrijdag  (18 april)de Matteüs Passie in de Heilige Lambertuskerk in Haarsteeg. De uitvoering begint om 19.30 uur. Toegang is vrij. Na de uitvoering is er een collecte. 

De Matteüs Passie is een eigentijdse muzikale vertelling van het lijdensverhaal van Jezus. Een Nederlandstalige Matteüs Passie op moderne muziek. In 2006 voerde het koor deze Passie voor het eerst uit. Sinds die tijd zijn er veel moderne Passion-uitvoeringen bij gekomen. De Matteüs Passie blijft dicht bij het verhaal uit de bijbel, en brengt het heel dicht bij ons eigen leven. Ook daarin gaat het over liefde en lijden, over dromen en vrijheid, maar ook over woede en eenzaamheid, verraad, en ook verzoening. Een eigen combo ondersteunt het koor, dat sinds 2016 onder leiding staat van Otto Grevink.

De Matteüs Passie brengen is geschreven door Piet van Midden en Gerard van Amstel. In nieuwe Passion-uitvoeringen is de rol van Maria, de moeder van Jezus, veel belangrijker geworden. Velen herkennen zich in de moedergevoelens, die zij gehad moet hebben bij het zien van het lijden van haar kind. Het koor heeft daarom een indrukwekkend Stabat Mater opgenomen van dezelfde componist en geschreven door de broer van Van Midden, Gerard.

Koor en combo zijn blij met de uitnodiging om in een andere kerk in de regio het aangrijpende muzikale verhaal van de Matteüs Passie voor u te brengen. Wilt u meer weten over het koor, kijk dan op www.koorlaudatedominum.nl.