Lekker, super gezond en gifvrij eten van om de hoek

29 aug 2024, 14:08 Nieuws
uitleg landmeerse loop juni 24
Herenboeren de Langstraat

Kan wat aan de Peelrand kan, in de Langstraat? Met die vraag bezochten de kartrekkers de Herenboerderij de Landmeerse Loop. Een Herenboerderij is een coöperatie van dik 200 huishoudens die samen voedsel produceren.

Dat doen zij toekomstbestendig, met oog voor de natuur en zonder winstoogmerk. Dat levert de leden, tevens eigenaren, wekelijks een zeer gevarieerd en betaalbaar voedselpakket op. En meer dan dat: er ontstaat een community die samen de verantwoordelijkheid draagt, die samen met een professionele boer de boel draaiend houden. Die genieten van het eten van het land, die met de seizoenen mee eten en die elkaar ontmoeten bij activiteiten (workshops, planten, oogsten) op de boerderij. Indrukwekkend!

Binnen dik een jaar na de start voedt de Landsmeerse Loop ruim 360 monden, wat staat voor 161 huishoudens in Boekel en omgeving. De kartrekkers, de initiatiefnemers uit de Langstraat, wandelden vol bewondering over het erf en de akkers. De voedseluitgifte was in volle gang. Uien, knoflook, koolrabi, krulsla, spitskool, tuinbonenblad (geschikt voor de wok of in een omelet) en bieslook gingen met de leden/eigenaren mee naar huis. Op het land werd gewied en geoogst (aardbeien). De aardappelen zijn vanwege een schimmel van het loof ontdaan en groeien ondergronds vrolijk tot wasdom, de Lupine is ingezaaid. Een irrigatiesysteem aangelegd. Kortom de boerderij is vol in bedrijf. Ondertussen zijn er 22 herenboerderijen in Nederland geopend. En als het daar kan, zo is de overtuiging, dan gaan we er in de Langstraat ook voor.

Herenboeren de Langstraat

Rondleiding op de Herenboerderij te Boekel.

Hoe staat het er voor in de Langstraat? Samen met de landelijke organisatie, zijn we volop in gesprek met een boerengezin. Zij dragen ons initiatief een warm hart toe. De boerderij is in de Langstraat centraal gelegen. Er wordt onderhandeld. De grond is na een eerste scan beoordeeld en biedt teelt technisch voldoende mogelijkheden. Er is wel een hobbel. De stalruimte is voor de opzet van een Herenboerderij te groot. Voor die potstal zoeken we voor ongeveer 600m2, een afgescheiden ruimte, een tweede gebruiker. Tips zijn welkom. Kortom: Wij zijn (bijna) klaar voor de start. Het kan in de Langstraat, er is een geschikte locatie.

Met momenteel 109 intentieverklaringen (huishoudens die hebben aangegeven daadwerkelijk mee te willen doen als we starten en voorrang op het lidmaatschap hebben bij de start), met dik 285 huishoudens die interesse hebben, met de steun van een landelijke organisatie, met de kartrekkers die voorwerk verrichten, met een boerenfamilie die met ons in zee willen, verdienen we een dikke duim.

Met een dikke duim van Yusuf!

Vrijblijvende informatie. (Via de QR code kom je op onze website.)
 Informatie en contact:
Mail: [email protected]
Facebook Herenboeren De Langstraat | Facebook
Instagram.com/herenboerendelangstraat website www.delangstraat.herenboeren.nl