Natgeregend maar hartverwarmend eerbetoon aan Inge van Bijnen

06 jul , 18:01 Nieuws
wg5 9082 2025 wil gulpen fotografie
Wil Gulpen Fotografie

Zondag vond voor de derde keer de Wandel-Inge plaats, een bijzondere wandeltocht ter nagedachtenis aan Inge van Bijnen. Ondanks de regen lieten minstens 450 deelnemers zich niet uit het veld slaan. Zij liepen met enthousiasme één van de vier afstanden (6 km, 10 km, 15 km of 26 km) door de gemeente Heusden – een wandeling met een boodschap, in het teken van saamhorigheid, herinnering én beweging. Foto's zijn gemaakt door Wil Gulpen van Heusden.Nieuws.nl

Met het wisselvallige weer van de afgelopen weken had de organisatie opgeroepen om voldoende water te drinken. Er waren dan ook diverse waterpunten voorzien. Ironisch genoeg namen de weergoden die oproep wel erg letterlijk. Terwijl de 26 km- en 15 km-wandelaars nog droog van start konden gaan, begon het voor de 10 km- en 6 km-lopers al snel te regenen. Wat begon als een spatje groeide uit tot een nat pak voor vrijwel iedereen.

Maar de stemming leed er allerminst onder. Onderweg genoten de deelnemers van een zorgvuldig uitgezette route, aangepast aan de afstand, en van diverse verrassingen onderweg. Zo ontvingen ze bij de start een handige telefoonarmband van sponsor Foonz en een feloranje zweetband van Fysiotherapie van Bommel – perfect voor een sportieve dag. Onderweg werden ze getrakteerd op een appel, een stroopwafel en een heerlijk ijsje. Ook was er muzikaal vertier: bij verzorgingshuis Sint Janshof gafr Tio TJA een vrolijk optreden dat de wandelaars een extra boost gaf voor de laatste kilometers.

De finish vond plaats op het terrein van Vlijmense Boys, waar iedere deelnemer een zonnebloem ontving – hét symbool van Inge – en wie wilde, kon een droog Wandel-Inge shirt ophalen. Ondanks de regenbuien werd er nog lang nagepraat, gelachen en getoost op Inge’s 50e verjaardag. Bij elke start werd stilgestaan bij deze bijzondere dag met een minuut stilte, gevolgd door een warm applaus van alle deelnemers.

Goede Doelen 2025: KiKa én Alzheimer Nederland
Naast KiKa, steunt de Wandel-Inge dit jaar ook Alzheimer Nederland. “We willen de verbinding creëren met alle inwoners van de gemeente Heusden en zetten onze kwetsbare ouderen extra in het zonnetje tijdens de wandelroutes,” aldus de organisatie. “Dit sluit naadloos aan bij de maatschappelijke doelen van de gemeente, waarbij we ouderen actief willen betrekken en een mooie dag willen bezorgen.” De keuze voor Alzheimer Nederland onderstreept de bredere betekenis van de tocht, waarin niet alleen wordt stilgestaan bij verlies, maar juist ook het leven wordt gevierd – samen.

Kijk hier naar de mooie foto's van Wil Gulpen Fotografie

Meer dan een wandeling – een beleving
Wandel-Inge is méér dan een sportief evenement. Het is een beleving waarin herinnering en verbinding centraal staan. Een dag waarop deelnemers met elkaar het leven vieren: actief bezig zijn, nieuwe herinneringen maken, genieten van gezelligheid en stilstaan bij bijzondere momenten. Tijdens de tocht is er ruimte voor een lach én een traan. We lopen niet alleen voor onszelf, maar ook voor degenen die we missen of die ons dierbaar zijn.

Wie nam jij in gedachten mee op jouw wandeling?
De organisatie kijkt terug op een geslaagde editie: nat, maar hartverwarmend. “Hopelijk zijn de weergoden ons volgend jaar beter gezind,” aldus de organisatie, “maar één ding is zeker: regen of zonneschijn, deze wandeling blijft een prachtig eerbetoon aan Inge – en een ode aan het leven zelf.”