
Op zondag 8 februari vindt er een oecumenische viering plaats de Open Hof kerk in Drunen. Deze viering wordt opgeluisterd met Taizéliederen door de instrumentalisten en zangers van Taizégroep Drunen.
Elk jaar organiseren de parochie Wonderbare Moeder en de Open Hof kerk gezamenlijk een oecumenische viering. Dit jaar zijn het dominee Watze Flach en pastor Babu die de hoofden bij elkaar gestoken hebben om deze viering in te vullen. Het thema is: “Jullie zijn het zout”.
Taizégroep Drunen die in 2024 opgericht is bestaat uit een strijkkwartet, gitarist Eric Pullens die een belangrijke rol vervult en een koortje van acht zangers/zangeressen.
Tijdens de viering worden een aantal liederen vierstemmig gebracht, aansluitend op de liturgie, en de bezoekers van de kerk kunnen deels luisteren maar worden ook uitgenodigd mee te zingen. Alle belangstellenden zijn van harte welkom om deze ochtend mee te beleven..
Taizé is een christelijke oecumenische kloostergemeenschap, die in 1940 is opgericht door broeders in het dorpje Taizé in Zuid Frankrijk. Vanaf de jaren ’50 komen er jongeren uit heel Europa naar Taizé voor een periode van ontmoeting en bezinning. Tijdens de vieringen spelen de liederen een belangrijke rol. Het zijn korte liederen die vele malen achter elkaar gezongen worden waardoor het meditatief kan worden beleefd. De groep musiceerde onlangs ook in drie vieringen voor bewoners van de PI in Vught.
Het adres van de Open Hof kerk is Vennestraat 57 in Drunen. Aanvang van de viering op 8 februari is 11.00 uur.





