In het afgelopen jaren heeft de Natuur- en Milieuvereniging gemeente Heusden (NMVH) onderzocht welke planten er in het openbaar groen in Venne-Oost en op de Vliedberg onderzocht. Daarnaast zijn er ook bermen in het buitengebied geïnventariseerd. We zoeken mensen die in 2023 mee willen helpen bij dit onderzoek.
Het is leuk werk in de buitenlucht. Ook als je nog niet veel plantenkennis hebt kun je meedoen. Al doende leer je steeds meer planten kennen. Ook interesse om mee te helpen? Laat het weten via
[email protected] .
Bij de inventarisaties volgen we de Floron-methode ‘Mijn berm bloeit’. De soorten worden ingevoerd. Van elke plantensoort is bekend hoeveel nectar en stuifmeel die produceert. Na invoering van de gegevens op de website van Floron rekent deze de nectar-index uit. Veel meer informatie hierover kun je vinden op .
In 2022 heeft het Brabants Dagblad er een mooie reportage over gemaakt. Deze is te vinden op
www.bd.nl en zoeken op ‘koekoeksbloem’.
In 2022 zijn in totaal 133 verschillende plantensoorten gezien. Alleen al door mee te lopen leer je dus snel veel plantensoorten herkennen! Het aantal soorten verschilt sterk van locatie tot locatie: van vijf onder bomen in de bebouwde kom tot meer dan 30 in een berm in het buitengebied.
Dit jaar gaan we twee rondes lopen: een in de periode 22-27 mei en een in de week van 1-5 augustus. We gaan in elke ronde op vijf achtereenvolgende dagen en verschillende tijdstippen op pad, zodat zoveel mogelijk belangstellenden de mogelijkheid krijgen om mee te lopen.
Interesse? Laat het weten via
[email protected] . Dan ontvang je alle info over de planning dit jaar.
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws. < Kijk hier voor agenda
< Volg HeusdenNieuws ook via Facebook
< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 4500 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een mail