Politie baalt van gedrag omstanders bij dodelijk ongeluk A59

23 feb , 7:36 Nieuws
Foto 6
FPMB Marvin Doreleijers

Op zondag 22 februari werden enkele eenheden van de politie naar een ernstige aanrijding op de A59 bij Waalwijk gestuurd. Het was druk op de weg en rondom het incident was er een grote toeloop van omstanders. Dit zowel naast de weg als op het viaduct.

Voor de mensen die het incident hebben zien gebeuren, was slachtofferhulp beschikbaar. Aan degene die zich ten tijde van het incident behulpzaam hebben opgesteld en politie ter plekke hebben geholpen, een enorm grote dank. Degene kunnen later nog een bedankje verwachten.

Waar de politie met het verstand echter niet bij kan, is dat omstanders het nodig vonden het incident vanaf de weg en op de brug te filmen of zelfs tot aan de afzetting te lopen om te kijken wat er aan de hand was. Of te vragen wanneer zij er weer langs konden.

Alle politieagenten, sommige nog diep onder de indruk van wat er was gebeurd, waren op dat moment aan het handelen en hebben dan geen tijd voor zulke vragen.

Is het aanschouwen van andermans leed of die paar minuten later thuis zijn echt zoveel belangrijker dan hulpdiensten hun werk laten doen en betrokken slachtoffers in hun waardigheid te laten?

De politie is er niet alleen voor jouw, maar voor ieders veiligheid en zijn bezig de andere hulpdiensten te ondersteunen. De politie hoopt dan ook dat iedereen voldoende bij zijn of haar verstand is om opgenomen beeldmateriaal niet verder te verspreiden en bij een volgende keer begrip te hebben voor de afzetting, de slachtoffers en het werk wat op dat moment verricht wordt.

Bron: Politie Den Bosch