Reisloket voor informatie over het openbaar vervoer

08 jun , 9:15 Nieuws
20250625 reisloket ai man en vrouw in trein 1
Bibliotheek Heusden

In de maanden juli en juli komt het reisloket langs in de Bibliotheek om jou te helpen met al jouw vragen rondom het openbaar vervoer. Want hoe werkt dat inchecken met een bankpas? Wat is eigenlijk het verschil met een OV-chipkaart? En kan ik mijn rollator makkelijk meenemen als ik met de bus of trein ga? Het antwoord op deze en alle andere vragen over reizen met openbaar vervoer krijg je bij het Reisloket.

Het reisloket is er voor al jouw vragen als het aankomt op het openbaar vervoer. Denk aan bijvoorbeeld het leren van het plannen van een bus- of treinreis of het online kopen voor tickets. Daarnaast ontdek je ook hoe voordelig het is om met de bus te reizen.

Leeftijdskorting in de bus voor 65+
Reizigers van 65 jaar en ouder kunnen 34% leeftijdskorting krijgen op reizen met de bus. Als je een persoonlijke OV-chipkaart heeft, werkt dat vanzelf. Wanneer je met een bankpas reist, is het nodig om deze leeftijdskorting ‘aan’ te zetten. Dat komt door de privacywetgeving. Bij het Reisloket laten we je zien hoe u dat doet en krijg je de uitleg natuurlijk ook op papier mee.

Het Reisloket is bij jou in de buurt
Je vindt het Reisloket op 25 juni in Drunen, op 30 juni in Oudheusden en op 7 juli in Vlijmen. Aanmelden is niet nodig, kom gerust binnenlopen met jouw vraag! Ga voor meer informatie naar: www.bibliotheekheusden.nl/activiteiten