Voetballen voor RKDVC in Oisterwijk lijkt altijd moeilijk. Enige weken geleden moest RKDVC op bezoek bij Nevelo. De nummer laatst wist de eerste overwinning van dit seizoen te behalen tegen de Drunenaren. Vandaag stond de uitwedstrijd tegen Taxandria in Oisterwijk. Een ploeg die ruime overwinningen afwisselt met grote nederlagen.
Al vroeg in deze wedstrijd nam de ploeg van de gastheren een voorsprong. Uit een snelle uitbraak kon aanvoerder Peter de Jong de bal panklaar af leggen op Geert van de Ven, die beheerst binnenschoot, 1-0. Zou het zo’n dag worden dat zij een ruime overwinning zouden gaan halen. Al snel bleek dit niet het geval. RKDVC ging combineren dat het een hartenlust was. De thuis ploeg wist niet wat hen overkwam. Zij werden geheel vast gezet voor het eigen doel. De gelijkmaker moest wel snel vallen. In de 17deminuut was het Guus Berens die vanaf de linkerzijde van het veld de bal op maat afleverde bij Jan Bullens. Jan schoot in een bewegingen het projectiel snoer hard tegen de netten, 1-1. Hierna bleef RKDVC heel goed combineren en bleef de thuisploeg vast zetten voor het eigen doel. In de 26steminuut was Jan opnieuw dicht bij een treffer. Een hoge voorzet van Bas Verhoeven werd door hem juist naast het doel gekopt. Ook Maurice Adegeest leek dicht bij een treffer. Na een aanval over links kwam een voorzet van Guus strak voor. Maurice was de doelman te snel af maar zag zijn inzet juist over gaan.
Na een korte rust was het in de tweede helft de ploeg die het spel maakte. Toch was het echt gevaarlijk bij een snelle uitbraak. Maurice kreeg de bal op snelheid aangespeeld. Nadat hij een verdediger had gepasseerd kon hij vrij op de doelman afgaan. Op het juiste moment zag hij de goed mee opgekomen Jan geheel vrij staan. Hij leverde de bal perfect af bij hem. Jan schoof de bal keurig binnen, 1-2. Opvallend was dat RKDVC hierna zich ging terugtrekken in de eigen verdediging. Hierdoor kon Taxandria beter in de wedstrijd komen. Hieruit creëerde de Oisetrwijkse ploeg enkele kansen, maar stuitte op doelman Daan dekkers. RKDVC bleek bij een aantal uitbraken zeer gevaarlijk. Zo was Ray Kivits dicht bij een treffer. Zijn schot kon de doelman nog net uit het doel tikken. Pas tegen het eind van de wedstrijd leek de wedstrijd beslist te worden. Bij een snelle uitbraak ging Jan alleen op het doel van de Oisterwijkenaren af. Ook hij hield oog voor zijn meegekomen ploeggenoten en legde de bal panklaar af op Guus Berens. In de plaats van het voorbeeld van Jan eerder de bal zuiver binnen te leggen schiet hij juist naast het doel. In de allerlaatste minuut van de extra tijd kreeg Yannick van Zutphen de bal tegen de arm in het strafschopgebied. De scheidsrechter besloot tot een strafschop. Deze werd onberispelijk door Teun van de Braak omgeset in een doelpunt, 2-2.
Opstelling: Daan Dekkers, Bas Verhoeven, Tim Poel, Damian van Bijnen, Marc Buijs (Giel Brandts 74ste), Christiaan van de Velden, Jan Bullens, Martijn van Esch ( Ray Kivits 16de), Maurice Adegeest ( Yori van Delft 84ste), Yannick van Zutphen, Guus Berens
Scoreverloop: 1 - 0 Geert van de Ven 6deminuut
1 - 1 Jan Bullens 17deminuut
1 - 2 Jan Bullens 53steminuut
2 - 2 Teun van de Braak 90 + 2 minuten
Toeschouwers: 100