Morgenavond reist de formatie uit Rotterdam af naar Waalwijk om het op te nemen tegen de Geelblauwen. Peter van den Berg zal zijn thuisdebuut maken als trainer/coach van RKC Waalwijk.
Het zal voor Peter een dubbel zo bijzondere wedstrijd worden, omdat hij zijn thuisdebuut zal maken tegen de ploeg waar hij zijn trainerscarrière begon. Om 19.45 uur wordt er afgetrapt in het Mandemakers Stadion.
Vorige week speelden de Waalwijkers een ongelukkige wedstrijd op bezoek bij Helmond Sport. Na het goede spel tegen Jong Ajax de week ervoor, waarin de Geelblauwen zich knap terugknokten tot een 4-4 gelijkspel nadat zij met 1-4 achterstonden, werd er positief naar de wedstrijd tegen de nummer één-na-laatst op de ranglijst uitgekeken. De mannen van Van den Berg kwamen goed uit de startblokken en wilden vroeg druk zetten op de tegenstander. Dit lukte de Geelblauwen aardig, waardoor er een licht veldoverwicht ontstond. Bij de eerste kans voor Helmond Sport incasseerden de Waalwijkers echter direct een tegentreffer. In de 38e minuut constateerde arbiter Boot hands van aanvoerder Frank van Mosselveld en hij legde de bal op de stip waarna Stanley Elbers de score, en zijn productie van de avond, verdubbelde. De wedstrijd verslapte hierna enigszins, de thuisspelende ploeg zakte in en de Geelblauwen konden, op een grote kans van Maxim Deckers na, weinig druk meer zetten op de ploeg van Jan van Dijk. In de 63e minuut gooide Mounir El Allouchi definitief de wedstrijd in het slot door een vrije trap van een meter of dertig tot doelpunt te promoveren.
Sparta Rotterdam kent momenteel een mindere fase. Ondanks het feit dat de ploeg van Alex Pastoor een prima 6e plek op de ranglijst bezet, gingen de laatste 3 duels voor de Spartanen verloren. Vorige week ontvingen zij Jong FC Twente in Het Kasteel maar ze wisten de wedstrijd niet winnend af te sluiten. Mede door een vroeg doelpunt van de bezoekers oefende de formatie van Alex Pastoor
al vroeg druk uit op de beloftenploeg uit Enschede, maar het mocht niet baten. In de 57e minuut verdubbelden de bezoekers de voorsprong. Één minuut later wisten de Spartanen het doel dan toch te vinden en kwam de spanning weer een beetje terug in de wedstrijd. Uiteindelijk bleven de bezoekers verdedigend op de been, waardoor de ploeg van Pastoor voor de derde week op rij geen punten wist te pakken.
Afwezigen
Trainer/coach Peter van den Berg heeft voor het duel tegen Sparta Rotterdam niet de beschikking over Imad Najah, Dylan de Braal en Sandro Calabro. Zij allen ontbreken vanwege (langdurige) blessures en zullen het duel aanschouwen vanaf de tribune.