Sportcafé: Op zoek naar verbinding!

09 nov 2020, 9:31 Nieuws
fbp 0254 1
St De Schroef

Ouderen zitten alleen maar achter de geraniums te klagen hoe alles vroeger beter was. Jongeren daarentegen zijn alleen maar aan het gamen en zijn ongelooflijk lui en op zichzelf gericht. Met deze generalisaties in het achterhoofd lijkt de verbinding in de maatschappij tussen deze twee groepen ver te zoeken.

En dat terwijl we deze verbinding op het moment zo ontzettend hard nodig hebben. Verbinding zorgt namelijk voor wederzijds begrip en oprechte communicatie. In aanloop naar het jaarlijkse Sportcafé van Stichting de Schroef gaan we daarom in gesprek met Buurtsportcoach Jos (Jongeren) en Buurtsportcoach Sebastiaan (55+).

Stereotypen
Klopt het een beetje, die stereotype beschrijving van de door jullie zo geliefde doelgroepen?

Buurtsportcoach Jos: “Haha! Nee joh! Jongeren hebben zoveel energie en als je jongeren serieus neemt krijg je er ook zo ongelooflijk veel voor terug. Ik kom in mijn werk heel veel betrokken jongeren tegen die iets willen betekenen voor hun wijk. Het uitgangspunt is altijd: wat vinden jongeren leuk en wat willen zij leren. Daar help ik ze graag bij. Een mooi voorbeeld hiervan is de cursus Citytrainers. Met deze cursus geven we jongeren handvatten hoe ze evenementen en activiteiten organiseren. Maar ook leren we jongeren hoe ze zich kunnen presenteren voor een groep. We krijgen altijd positieve verhalen terug van zowel jongeren als hun ouders dat bijvoorbeeld het zelfvertrouwen enorm is gegroeid.”

Buurtsportcoach Sebastiaan: “Ik vind de teksten in de inleiding wel heel erg generaliserend moet ik zeggen haha! je Hiermee doe je de doelgroep zo ontzettend mee te kort. Bovendien ga ik altijd uit van wat er wel mogelijk is, dan bereik je namelijk veel meer. Zo hebben we bijvoorbeeld een behoefteonderzoek gedaan op het gebied van bewegen. Op deze manier werken we als stichting vraaggericht. Wat ik ook zo fantastisch vind aan “mijn” doelgroep: als ze het eenmaal ergens naar hun zin hebben, denk bijvoorbeeld aan een beweeggroep in de zaal of het zwembad, dan zie je dat de mensen ongelooflijk trouw en loyaal zijn aan de groep, vaak tientallen jaren lang.”

Klinkt alsof jullie naar de doelgroepen luisteren zonder voor hen te bepalen wat goed voor ze is. Is dat misschien een aanknopingspunt om ook tussen deze groepen verbinding te creëren?

Buurtsportcoach Jos: “Dat zou best kunnen.”

Buurtsportcoach Sebastiaan: “Dat weet ik wel zeker. Laten we bijvoorbeeld gamen nemen. Gamen is iets wat jongeren over het algemeen graag doen toch, Jos?”

Buurtsportcoach Jos: “Klopt.”

Buurtsportcoach Sebastiaan: “We hebben daar een erg leuke workshop voor tijdens ons Sportcafé op 25 november. Jongeren kunnen zo laten zien welke skills en vaardigheden je al spelenderwijs opdoet met gamen. Met de opgedane vaardigheden kunnen we zo hopelijk wat vooroordelen wegnemen bij de ouderen.”

Buurtsportcoach Jos: Dat klinkt gaaf! Over betrokken jongeren gesproken ;) Kan je hier wat meer over vertellen Sebastiaan?”

Buurtsportcoach Sebastiaan: “De workshop is opgesplitst in 2 delen. In het eerste deel gaan we met de jongeren in gesprek over de wijze waarop gaming ingezet kan worden bij ouderen. Welke vaardigheden ontwikkelen ze? Wat hebben ze eraan? Welke spellen zijn er geschikt?

Het 2e deel van de workshop is doen! De jongeren gaan samen gamen met de ouderen. De exacte invulling is volledig afhankelijk van wat de jongeren hebben verzonnen. Verwacht dus een dag met veel creativiteit, spontaniteit en een beetje hectiek. Maar vooral veel gezelligheid en een mooie mix van jong en oud!”

Klinkt goed. Hoe kan ik alles bekijken?

Buurtsportcoach Sebastiaan: “Vanwege corona is er dit jaar helaas geen fysieke bijeenkomst, maar een online editie. Het bekijken van het Sportcafé is eenvoudig. Je kunt het volgen via het youtube kanaal van Stichting de Schroef of stuur een mail naar: [email protected]

. Je ontvangt mail met link naar de livestream. (let op, dit kan pas vanaf 19.00u op 25 november 2020).”

Het sportcafe van Stichting de Schroef wordt mede mogelijk gemaakt door HeusdenNieuws en DELA Fonds.

Buurtsportcoach Jos en Sebastiaan, bedankt voor jullie bijdrage. Ik ga zeker kijken!

Aanmelden kan tot 24 november.

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.

KLIK HIER

en meld je aan.

Aanvoerder van het lokale nieuws. Wist u dat wij iedere morgen bijna 2500 nieuwsbrieven verzenden.