Afgelopen weekend werd dit evenement voor de dertiende keer gehouden in ’t Rad. Zaterdag een mooi gevulde zaal en zondag uitverkocht! Nou, wat heeft het publiek genoten van de 11 talenten uit Elshout, die zich in een zevental buuts presenteerden.
De jongste praoter was 10 jaar en de oudsten waren 14 jaar. Hopelijk vormen zij in de toekomst voor de aanwas in het tonpraotcircuit. Met de muzikale ondersteuning van Maanszat en De Deurklinkers en uiteraard Jeugdprinses Felin met haar gevolg en Prins Peer d’n 3e met zijn grote raad en raadsvrouwen, klonk er regelmatig flink applaus in de zaal. Verschillende typetjes stonden in de nieuwe ton.
Ed Pretpakket had in zijn feestwinkel heel wat te stellen met zijn personeel en de klanten, Majesteit Minima met haar schitterende outfit gaf een inkijkje in het privé leven van Max en Willem en hun vele reizen, een medewerker bij de Efteling nam de bezoekers van het park op de korrel en zeker ook de ballonvaarder die veel te laag overvloog, Aart zonder Vaart & Verpleger Stan die het druk hadden in d’n Lesten Aojum en hadden heel wat te stellen met de gasten die het niet allemaal meer goed begrepen.
Max en Maxima twee grote boeven waarvoor niets veilig was en waarschuwden de mensen in de zaal dat ze even op bezoek gingen, Lizz van de quiz en Annabel van het spel animeerden menig campingbezoeker met hun activiteiten, maar kregen ook te maken met lastige gasten en hun kinderen Loe en Flip als oppassers, pakten zij de eerste klus aan om op dieren te passen, maar dat was geen succes. Oppassen op kinderen leverde meer geld op maar met al die “rotjong” hadden ze toch wel veel te stellen. Alle jeugdtonpraoters treden de komende weken nog ergens op. Een drietal als opwarmer bij het grote tonpraoten komend weekend.
Ook een drietal tijdens het carnavalsfeest voor de 55 plussers. Liefst vier buuts gaan naar de Brabantse Kampioenschappen Jeugdtonpraoten in Hilvarenbeek, waarvan er twee aan de wedstrijd deelnemen en de anderen in het voorprogramma staan.
Wil je in 2026 het jeugdtonpraoten ook eens meemaken, noteer dan nu alvast 31 januari en 1 februari in de agenda.