
Aanhoudende warme, droge dagen met veel zon. Op steeds meer verschillende plekken in het werkgebied van Waterschap AA en Maas is er blauwalg. Niet alleen in geïsoleerde stadswateren, maar ook in de Brabantse kanalen en de Maas. Door de droogte dreigen op veel plekken sloten en beken droog te vallen. Daarom laat men er extra water in. Dit water is vaak afkomstig uit de Brabantse kanalen en de Maas waar zich momenteel ook blauwalgen bevinden.
Onder andere de natuur heeft veel last van de droogte. Het is daarom belangrijk om oppervlaktewater aan te blijven voeren in het watersysteem, om negatieve effecten zoveel mogelijk te voorkomen. Ook als er blauwalg in dat aanvoerwater zit. Dit heeft verschillende redenen:
Tijdelijk verminderde waterkwaliteit
Blauwalgenbloei vermindert tijdelijk de waterkwaliteit. Als de zon minder fel schijnt en het water afkoelt (bijvoorbeeld na regenval), wordt de hoeveelheid blauwalgen minder en wordt het water weer helder. Eigenlijk moet men hiermee ‘kiezen uit twee kwaden’. Water blijven aanvoeren op ons watersysteem is de minst kwade van deze.
Wees alert en check
Per situatie wordt de nauwkeurige afweging gemaakt wel of geen water met een lagere waterkwaliteit als gevolg van blauwalg in te laten. blijven benadrukken dat je extra alert moet zijn als je het water opzoekt voor verfrissing tijdens deze warme periode.
Bron: Waterschap AA en Maas
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws.
< Kijk hier voor agenda
< Volg HeusdenNieuws ook via Facebook
< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 3750 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een mail





