
Komend weekend zendt de Heusdense Televisie en Radio Stichting (HTR) een nieuwe aflevering uit van ‘De tafel van Heusden’.
In deze 75euitzending praat presentator Leo Swaans met vier gasten over het bouwen en onderhouden van een zorgzame en vitale Heusdense samenleving.
Een aantal jaren geleden spraken we nog over de verzorgingsstaat waarin we toen leefden. De overheid had voor alles de zaken wel geregeld. Met name de zorg en de sociale zekerheid in Nederland waren goed verzorgd. Er waren bejaardenhuizen, we gingen niet te oud met pensioen, er was een hoog voorzieningsniveau met passende subsidies en dergelijke. Maar de overheid kan dit allemaal niet meer bekostigen. Vandaar dat dezelfde overheid de organisatie van verantwoordelijkheden op sociaal gebied in de samenleving neerlegt. In deze nieuwe participatie samenleving worden burgers geacht direct verantwoordelijkheid te nemen voor elkaar.
Swaans praat met vier gasten die al jaren bezig zijn met het bouwen en onderhouden van een zorgzame en vitale Heusdense samenleving. Aan tafel zitten: Ria Kamp (programmamanager Transformatie Sociale Domein gemeente Heusden), Josje van Hal (medewerker Vrijwilligershuis), Annemarie van Drunen – Brandts (secretaris Vincentiusvereniging Vlijmen en Patty de Wit (voorzitter Stichting Ontmoeten)
Na een introductie van de vier gasten wordt onder andere ook ingegaan op het vinden van de verborgen armoede, maar ook het bevorderen van de zelfregie, en de participatie van de inwoners, al dan niet met behulp van het eigen sociale netwerk.
De HTR-uitzending op Ziggokanaal 42 is op zaterdagavond 28 april om 19.00 uur. Het programma wordt herhaald op zondag 29 april om 20.00 uur. Meer informatie op de site van HTR www.htrmedia.nl , waar ook via ‘uitzending gemist’ deze aflevering, maar ook eerdere uitzendingen, bekeken kunnen worden.
Foto’s





