Eerste 8,3 miljoen definitieve aanslagen inkomstenbelasting 2025 verstuurd

02 jul , 15:15Nieuws
unnamed
Belastingdienst
Vrijwel iedereen die vóór 1 april belastingaangifte over 2025 deed, heeft uiterlijk 1 juli bericht gekregen van de Belastingdienst. 8,3 miljoen mensen kregen hun definitieve aanslag: 1,2 miljoen mensen moeten belasting bijbetalen en 5,3 miljoen mensen krijgen geld terug. Als je veel moet bijbetalen of veel geld terugkrijgt, kan het handig zijn om een voorlopige aanslag aan te vragen of je huidige aan te passen. Zo spreid je je belasting gedurende het jaar. 
Een voorlopige aanslag is een manier om je belasting al tijdens het belastingjaar zelf in delen te betalen of te ontvangen. Hoeveel je betaalt of ontvangt, hangt af van jouw verwachte persoonlijke en financiële situatie. Bij je belastingaangifte verrekent de Belastingdienst dan de bedragen die je al hebt betaald of ontvangen.
“Sommige mensen weten niet dat ze een voorlopige aanslag kunnen aanvragen, terwijl dit wel interessant voor hen kan zijn,” aldus Steef Cobben, ketenmanager inkomensheffingen. “Bijvoorbeeld als ze hypotheekrente kunnen aftrekken of veel zorgkosten hebben en dit met een voorlopige aanslag maandelijks kunnen ontvangen. Maar ook als ze juist moeten bijbetalen, bijvoorbeeld omdat ze ondernemer zijn of extra inkomsten hebben, kan een voorlopige aanslag helpen om dit gespreid te betalen. Soms hebben mensen al een voorlopige aanslag, maar weten ze niet dat ze veranderingen in hun persoonlijke en financiële situatie gedurende het jaar door kunnen doorgeven. Terwijl dit wel nodig is om ervoor te zorgen dat het verschil tussen hun voorlopige aanslag en definitieve aanslag zo klein mogelijk is. Daarom wijzen we mensen op deze mogelijkheid.”
Check wat jij kunt doen in jouw situatie
Heb je nog geen voorlopige aanslag? Kijk dan of het interessant is om een voorlopige aanslag aan te vragen. Dan kan je de belasting die je over 2026 moet betalen alvast betalen in dit lopende belastingjaar. Dat kan maandelijks of in één keer. Of je kunt de belasting die je terugkrijgt alvast maandelijks ontvangen. Bijvoorbeeld als je een huis hebt gekocht en recht hebt op hypotheekrenteaftrek. Zo kan je je betaallast spreiden of je maandlasten verlagen. Aanvragen kan via belastingdienst.nl/voorlopigeaanslag.
Heb je al een voorlopige aanslag? Dan is het goed om te weten dat dit een schatting is. Verandert er iets in je persoonlijke of financiële situatie, dan heeft dit ook invloed op je voorlopige aanslag. Dus heb je een huis gekocht of ga je dat binnenkort doen? Ga je meer verdienen bij je baan in loondienst of als ondernemer? Heb je voor het eerst AOW ontvangen of werk je door na je pensioen? Heb je veel zorgkosten of ga je scheiden? In al deze gevallen verandert je situatie en is het verstandig om je voorlopige aanslag aan te passen via belastingdienst.nl/voorlopigeaanslag. Heb je dat nog niet gedaan? Doe dat dan alsnog. Verandert er later in het jaar weer iets? Pas je voorlopige aanslag dan weer aan.   
Hulp nodig Kom je er niet uit? Of heb je liever dat er iemand met je meekijkt? De Belastingdienst kan je helpen. Online, telefonisch of bij een belastingkantoor of steunpunt. Maak een afspraak op belastingdienst.nl/hulp-bij-va
loading

Loading articles...

Loading