Lezing in Open Hof door Jacques Hendrikx

10 mei , 12:45Nieuws
NUT
NUT
Op woensdag 20 mei is in de Open Hof Breestraat 10 in Heusden een lezing “Rembrandt in De Jordaan” door spreker Jacques Hendrikx. Aanvang is 20.00 uur. Na de lezing is er een half uurtje de gelegenheid om gezellig even na te praten eventueel met een consumptie op eigen kosten. € 2,= per consumptie.
“Rembrandt in De Jordaan”
Over zijn laatste jaren en de prachtige schilderijen die hij in die jaren heeft gemaakt (o.a. Joodse Bruidje), over zijn sterfhuis (na het schilderen van De Nachtwacht is hij verhuisd naar De Jordaan), over hoe hij is gestorven. Hoe hij langzaam maar zeker beroemd begint te worden in het buitenland. 
Aan de hand van nieuw materiaal (o.a. uit in 2009 ontdekte archieven) komen we heel dicht bij Rembrandt. Hoe leefde hij in de Jordaan? In welke omstandigheden is hij gestorven? Was hij onbemind of was hij beroemd? Is hij in armoede gestorven? Had hij vrienden? En wie waren dat dan? 
Op basis van dit materiaal verzorgt de heer Jacques Hendrikx de Lezing: 
Rembrandt in De Jordaan
(De laatste 10 jaar van zijn leven in Amsterdam, de stad waar hij 38 jaar onafgebroken heeft gewerkt en gewoond). Zoals Joost van den Vondel, een tijdgenoot van Rembrandt, al zei: “De wereld is een speeltoneel, elk speelt zijn rol en krijgt zijn deel” Wat dat voor Rembrandt en zijn schilderkunst betekende?
Daarvan krijgt u tijdens deze lezing een helder beeld. Jacques Hendrikx is schrijver en expert op het gebied van de geschiedenis van de Nachtwacht en Rembrandts leven en werk in het zeventiende eeuws Amsterdam.
Aan de hand van beelden, een PowerPointpresentatie, neemt Jacques u mee door de westelijke grachtengordel (Herengracht/ Keizersgracht/ Prinsengracht) en De Jordaan. Met deze lezing neemt hij u daadwerkelijk mee door Amsterdam, en schets hij de laatste 10 jaar van Rembrandts leven en werk in Amsterdam, zijn sterfhuis en wat zich daar heeft afgespeeld.
Na de lezing is er een half uurtje de gelegenheid om gezellig even na te praten eventueel met een consumptie op eigen kosten. € 2,= per consumptie.
loading

Loading articles...

Loading