Noah Brok uit Vlijmen kandidaat voor Provinciale Staten namens CDA Brabant

14 okt , 16:30 • Nieuws
3-noah-brok
Noah Brok CDA
De 25-jarige Noah Brok uit Vlijmen staat op plek 3 van de kandidatenlijst van het CDA voor de Provinciale Statenverkiezingen. Daarmee krijgt Heusden een prominente plek op de Brabantse CDA lijst. Brok is daarnaast al 8 jaar raadslid en fractievoorzitter van het CDA in de gemeente Heusden. De afgelopen periode was Noah als burgerlid ook al actief in Provinciale Staten, waar hij onder meer het woord voerde over mobiliteit, openbaar vervoer en defensie.
Voor Noah is de kandidatuur vooral een kans om de verbinding tussen Heusden en de provincie verder te versterken. “Als raadslid weet je heel goed welke vraagstukken er in je eigen gemeente spelen. Veel daarvan houden niet op bij de gemeentegrens. Juist daarom wil ik die lokale kennis meenemen naar de provincie.”
Een voorbeeld daarvan is de bereikbaarheid van Heusden. Noah heeft zich de afgelopen jaren binnen de gemeentelijke en provinciale politiek beziggehouden met mobiliteit en openbaar vervoer. Een betere ontsluiting van de gemeente, waaronder een extra aansluiting op de N267, is voor hem een belangrijk aandachtspunt. Ook de bereikbaarheid van de verschillende kernen en goed openbaar vervoer hebben zijn aandacht.
Daarnaast ziet Noah een belangrijke provinciale rol bij de woningbouwopgave. “In Heusden hebben we niet alleen in de grotere kernen ruimte nodig voor woningen. Ook in de kleinere kernen ligt een opgave. De provincie moet gemeenten daarbij helpen om woningen te bouwen die passen bij de behoefte van de eigen inwoners en bij de schaal van de kern.”
Volgens Brok moet de provincie dichtbij gemeenten en inwoners staan. “De provincie heeft invloed op veel onderwerpen die inwoners dagelijks raken. Dan is het belangrijk dat er ook vanuit onze gemeente iemand zit die weet wat hier speelt en die die belangen kan meenemen naar de provincie.”
loading

Loading articles...

Loading