Vrijwilligersmarkt: Ontdekkingsreis door kleurrijke wereld van vrijwillige inzet

02 sep , 9:00Nieuws
Insta_Jouwtalent_HVE_VM
Vrijwilligersmarkt
Mensen die overwegen vrijwilligerswerk te gaan doen kunnen op zaterdag 19 september terecht bij de Vrijwilligersmarkt in De Voorste Venne van 13.00 tot 16.00 uur.  Op deze markt staan organisaties, clubs, verenigingen, stichtingen en bewonersinitiatieven uit de gemeente Heusden. Ook enkele organisaties uit Waalwijk zijn vertegenwoordigd.  Het belooft een echte 'beleefmarkt' te worden.
Wethouder Sociaal Domein, Annemiek Kuijsten, opent de markt en nodigt alle bewoners, jong en oud uit om te ontdekken hoe zij hun talenten in kunnen zetten. De markt is een initiatief van Heusden voor Elkaar, het steunpunt voor vrijwilligerswerk.  "We vinden het belangrijk dat bezoekers zelf kunnen zien, horen, voelen en beleven hoe het is om vrijwilligerswerk te doen. Daarom is er bij elk kraampje ook een activiteit of belevenis." vertelt Caroline van der Mijle van Heusden voor Elkaar.  "Veel mensen denken bij vrijwilligerswerk al snel aan iets goeds doen voor een ander en dat is natuurlijk ook zo, maar je doet het óók voor jezelf. Door vrijwilligerswerk leer je andere mensen kennen en kun je jezelf ontwikkelen. Het geeft voldoening en het is ook gewoon heel leuk om te doen."
De markt is uitdrukkelijk bedoeld voor iedereen. Van der Mijle: "voor jongeren is vrijwilligerswerk een mooie kans om werkervaring op te doen of om je te oriënteren wat er bij je past. Veel ouderen vinden het fijn om hun werk- of levenservaring door te geven en ook na hun pensioen actief te blijven. Voor mensen die heel druk zijn met werk, gezin en sociale verplichtingen, kan vrijwilligerswerk juist een prettig rustpunt in de week zijn, 'een momentje voor jezelf'.  Voor nieuwkomers in Heusden is vrijwilligerswerk een prima manier om de gemeente te leren kennen, te integreren en de Nederlandse taal snel te leren."
Om alvast een tipje van de sluier op te lichten, geeft zij enkele voorbeelden van activiteiten die bezoekers kunnen verwachten: “Een rondje fietsen op de duofiets of even achter het stuur plaatsnemen van de buurtbus. Maar denk ook aan een verdachte situatie snel leren herkennen of meedoen aan een boekensorteer-challenge. Het is heel divers. De wereld van vrijwillige inzet is dan ook enorm kleurrijk. Dat is wat we met de vrijwilligersmarkt laten zien.”
Bij binnenkomst kunnen bezoekers een Talentscan doen. “Veel mensen zijn zich niet bewust van hun talenten. Met deze quickscan kom je daarachter en zie je meteen welk vrijwilligerswerk daarbij past,” legt Van der Mijle uit.  Op de markt lopen enkele markante figuren rond. Zij wijzen je de weg, fluisteren je goede raad in of kunnen je danig in de war maken, maar dat er gelachen gaat worden is zeker. Als je ze het vriendelijk vraagt willen ze misschien wel met je op de foto bij de Photobooth. Bezoekers krijgen een kopje koffie, thee of een glaasje fris aangeboden. De toegang is gratis.  
Insta_Jouwtalent_HVE_VM
loading

Loading articles...

Loading