Geen bekerwedstrijden, maar een extra lange oefencampagne voor HHC’09 dit seizoen. “De KNVB laat ons al twee jaar tegen clubs spelen die bijna waren gepromoveerd naar de 2e klasse. Dat zijn voor ons, als vijfdeklasser, geen leuke wedstrijden”, legt trainer Gilbert de Fijter aan 073 voetbal uit.
De focus ligt in Heusden volledig op de competitie en vooral de ontwikkeling van het team. “Onze plannen blijven hetzelfde”, aldus De Fijter. “We willen langzaam, stapje voor stapje, bouwen naar een leuk niveau. Dit jaar lopen er veel leuke voetballers in de JO19. Die gaan we langzaam naar het seniorenniveau brengen.” Een aantal van die jonge talenten maakte vorig seizoen al haar debuut. “Ze moeten nog wennen aan het fysieke gedeelte. Dat is echt een verschil met jeugdvoetbal. We gaan dus met name verder met opbouwen, maar toch ook een klein beetje proberen te spelen op resultaat.”
Awards
De nummer voorlaatst van het afgelopen seizoen zit niet alleen op het veld in de lift. Op allerlei vlakken is HHC in beweging. “Met de sfeer zit het wel goed”, glimlacht De Fijter, die er hoogstpersoonlijk voor zorgde dat de club twee jaar terug weer een eerste elftal kon formeren. “Er worden veel leuke dingen georganiseerd, waar ook de lagere senioren en dames nu bij worden betrokken en je een vaste kern ziet ontstaan. Het onderlinge toernooi bijvoorbeeld. Heel gezellig, met ’s avonds een playbackshow en wat awards.”
Eén naam werd daarbij gehuldigd als beste speler van het afgelopen seizoen. “Steijn van der Linden, onze centrale middenvelder of nummer tien, gekozen door supporters en staf. Die moet je maar eens bellen, om een mooi stukje mee te maken.”