Makkelijke middag voor RKDVC in Hank bij Be Ready (0-6)

08 mrt , 18:27Sport
rkdvc-6-691a1a67a8e58
Arjan van Dongen
RKDVC won zondag makkelijk in Hank van laagvlieger Be Ready (nog geen punt behaald in de competitie) met 0-6 en pakte de eerste overwinning in 2026. Door deze overwinning staat RKDVC nu derde in de 3e klasse met ruime achterstand op koploper Haarsteeg, Uno Animo staat tweede.
In Hank mocht RKDVC aantreden tegen de nummer laatst van de stand. De ploeg uit Hank werd twee jaar geleden kampioen in de vierde klasse zonder punten verlies. Nu staat de ploeg onderaan met geen enkel winstpunt. En als de ploeg zo blijft presteren dan ziet de toekomst er niet zonnig uit.
RKDVC wist dat het deze wedstrijd met de benodigde zorgvuldigheid moest benaderen. Immers bij elk resultaat voor de gastheren zou RKDVC verliespunten oplopen. De verdediging stond dan ook erg solide. Eigenlijk werd geen enkele kans weggeven. De gastheren werden voor het eigen doel geregeld vastgezet. Het enige wat men de RKDVC-ers mocht  aanrekenen was mogelijk dat het de wedstrijd niet voor rust al op slot had gegooid. De kansen waren er zeker. Maar een aantal reddingen van de doelman van Be Ready, Jim Swanen, voorkwam dat RKDVC pas in de 37ste minuut op een voorsprong kwam. Zelfs in de 25ste minuut kon hij reddend optreden bij een strafschop die RKDVC van de prima scheidsrechter kreeg toegekend. De inzet van Sam Pieterse kwam laag in de hoek, maar de doelman kon de bal nog pareren. Zoals gemeld was het dan toch in de 37ste minuut wel raak. Na een puike voorzet van Jasper Liefting kreeg Daan Lucas de bal. Met een behendige kapbeweging zette hij zich vrij voor het doel en schoot beheerst de 0-1 binnen.
De tweede helft verliep zoals verwacht mocht worden. De gastheren werden zichtbaar steeds meer vermoeid en gingen als gevolg hiervan steeds meer fouten maken. Hierdoor kon RKDVC steeds gevaarlijker voor het doel van de thuisploeg opduiken. Naast de vele doelpunten die zouden volgen bleven enkele mooie doelpogingen niet succesvol beantwoord. Meerdere malen werd de paal, de lat of de kruising geraakt. Maar in de 54ste minuut werd de score opgevoerd. Ian Storchart kreeg de bal in het strafschopgebied en schoot heel beheerst de 0-2 binnen. In de 76ste zou de 0-3 volgen. Op een voorzet van Jasper kon Pim van Hulten de bal hard binnen schieten. Hierna was elk verzet bij Be Ready gebroken. In de 88ste minuut werd Thijs Lammers op snelheid aangespeeld. Hierna omspeelde hij de doelman en scoorde de 0-4. Drie minute later zorgde Pim voor 0-5 door de bal heel beheerst in het strafschopgebied aan te nemen en daarna de bal onhoudbaar binnen te leggen. Een minuut later werd het helemaal catastrofaal voor de thuisploeg. De enige man die het niveau haalde, de doelman, kreeg een rode kaart na onheus taalgebruik. In de laatste minuut van de wedstrijd mocht Daan nog eens aanleggen. Op voorzet van Pim schoot hij de eindstand 0-6 binnen.
RKDVC heeft een terechte en ruime overwinning behaald. Maar komende zondag zal toch echt uit een heel ander potje worden voorgeschoteld. Dan komt het Tilburgse ZIGO op bezoek. Hoewel de Tilburgers er niet best voor staan in het klassement is het voor RKDVC altijd een zeer lastige tegenstander.
Opstelling:          
Aaron van Engelen, Koen van Helvert, Bas Verhoeven (Pascal van Helvoort 78ste), Sam Pietersen (Lars van Asten 78ste), Ian Storchart, Daan Lucas, Kyan Cordes (Nick Smits 58ste), Simon van der Werff (Thijs Lammers 58ste), Yuri Houtriet (Pim van Hulten 63ste), Jasper Liefting, Walterson van Drunen
Scoreverloop:    
0 – 1  Daan Lucas 37ste min.                              
0 – 2  Ian Storchart 54ste min.                              
0 – 3  Pim van Hulten 76ste min.                              
0 – 4  Thijs Lammers 88ste min.                              
0 – 5  Pim van Hulten 91ste min.                              
0 – 6  Daan Lucas 96ste min.
loading

Loading articles...

Loading