Michael van Gerwen neemt eerste horde op World Matchplay

19 jul , 17:49Sport
5262608d 06db 4d77 874d bdc1100ac60e
Screenshot
Michael van Gerwen is uitstekend begonnen aan zijn missie om zijn positie op de wereldranglijst te behouden. In de eerste ronde van de World Matchplay moest hij even een tandje bijschakelen om Andrew Gilding van zich af te schudden. Dat lukte na de eerste pauze al.
Van Gerwen zag een vlijmscherpe Gilding tegenover zich in de eerste sessie. De Engelsman miste in de eerste vijf legs geen pijl op een dubbel en kwam daardoor op een riante 4-1 voorsprong. Gelukkig voor de Nederlander was er daarna een pauze en pepte hij zichzelf op. Van Gerwen gooide acht perfecte pijlen raak en kreeg de fans al hopend op de banken. Zijn hoop op een negendarter vervloog echter na een misser op de dubbel-12. Zijn reactie sprak boekdelen: hij lachte om zijn eigen worp.
Gilding miste vervolgens in leg zeven zijn eerste pijlen op de dubbel en gaf meteen de leg uit handen aan Van Gerwen. Hoewel hij zelf ook veel miste, was het na 23 darts raak voor de eerste break terug. MVG kwam terug tot 4-3 en maakte in zijn eigen leg vervolgens geen fout: 4-4. Vlak voor de nieuwe pauze had de drievoudig Matchplay-winnaar de wedstrijd volledig omgedraaid: van 4-1 achter naar 5-5 gelijk. Vooral scorend maakte Van Gerwen het verschil in de eerste tien legs.
In de derde sessie werd het geen wedstrijd meer en kon Van Gerwen het potje simpel afmaken. De Engelsman pakte nog maar één leg en legde de Vlijmenaar geen strobreed meer in de weg. Met 10-6 won Van Gerwen zijn belangrijke eerste ronde. In de tweede ronde speelt Van Gerwen tegen landgenoot Dirk van Duijvenbode, die de als dertiende geplaatste Chris Dobey uitschakelde.
loading

Loading articles...

Loading