
RKDVC gaat met een goed gevoel de winterstop in nadat het op de laatste wedstrijd van 2025 wist te af te rekenen met het Tilburgse TSV Gudok (4-1). Koploper VV trinitas verloor thuis met van VV Haarsteeg en Uno Animo is nu koploper in de 3e klasse D.
Beide ploegen hadden vooral in de eerste helft moeite met het gladde veld met de nodige glijpartijen tot gevolg. De eerste kans in de beginfase was voor Daan Lucas. Zijn schot ging over na terugleggen vanaf de achterlijn door Kyan Cordes. De keeper van GUDOK moest voor het eerst echt in actie komen na een minuut of 25 toen Mark van Erp vanaf links doorbrak en prima redde hij op de inzet van Mark. Na 35 minuten nam RKDVC de leiding. Een corner van Kyan bleef bij de eerste paal hangen tussen diverse spelers. Mark was echter attent toen de bal voor zijn voeten viel en tikte de 1-0 binnen. Pas 5 minuten voor rust was er de eerste echte grote kans voor GUDOK. Een corner werd bij de tweede paal goed ingekopt maar Aaron van Engelen redde uitstekend op de inzet.
Meteen na rust nam RKDVC verder afstand. Nick Smits gaf een mooie voorzet vanaf rechts die Kyan bij de tweede paal kon binnen glijden. Vijf minuten later was de spanning weer terug in de wedstrijd. Aaron wist een lage voorzet te onderscheppen en had de hand op de bal. Deze werd echter door een GUDOK speler onder zijn hand uit getikt en rolde zo binnen. De Drunense protesten mochten niet baten, de goal werd goedgekeurd. Kort daarna viel gelukkig al de 3-1 voor RKDVC. Mark bediende Daan die van buiten het strafschopgebied met een mooie schuiver in de verre hoek scoorde. Halverwege de tweede helft werd de wedstrijd beslist. Sam Pietersen wist Kyan te bereiken. Die begon aan een solo en schoot prima raak. 20 minuten voor tijd mocht Thijs Lammers invallen.
Het betekende zijn 100e officiële wedstrijd in RKDVC 1. Amper in het veld kreeg hij al een mooie kans om te scoren maar zijn schuiver belandde in de handen van de keeper. 5 minuten voor tijd kwam er voor RKDVC met Pascal van Helvoort nog een debutant in het veld. De spreekkoren van zijn medespelers van RKDVC 2 om hem in te laten vallen hadden effect gehad. In de extra tijd kwam GUDOK nog tot een goede doelpoging maar Aaron wist het schot van afstand tot corner te verwerken.
RKDVC behaalde een verdiende overwinning en gaat als nummer 2 op de ranglijst achter koploper Uno Animo de winterstop in. Op 18 Januari 2026 wordt de competitie hervat met een thuiswedstrijd tegen Waspik.
Opstelling:
Aaron van Engelen, Jasper Liefting (80e
Abdi Cumar), Bas Verhoeven, Goof van Bokhoven, Ian Storchart, Koen van Helvert
(85e Pascal van Helvoort), Sam Pietersen (72e Thijs
Lammers), Kyan Cordes, Nick Smits (80e Magloire Tinnebroek), Daan
Lucas (80e Pim van Hulten), Mark van Erp.
Scoreverloop:
1 – 0 Mark
van Erp 35ste
2 – 0 Kyan Cordes 46ste
2 – 1 GUDOK 52ste
3 – 1 Daan Lucas 56ste
4 – 1 Kyan Cordes 66ste
Foto archief