Vijfdeklasser SC Elshout won zijn laatste competitiewedstrijd bij rode lantaarndrager Wadenoijen (1-4) en pakte daarmee de vijfde plaats. Die is goed om mee te mogen doen aan de nacompetitie.
Het begin van de wedstrijd in Wadenoijen was aftasten tussen beide ploegen waarbij SC Elshout de bovenliggende partij was, maar kansen bleven spaarzaam. Net voor rust brak SC Elshout toch de ban; na een mooie voorzet van Remco van den Hooven scoorde Mark Verschuren de 0-1.
Net na rust scoorde Bas van den Besselaar, maar de goal werd afgekeurd door een vermeende handsbal. De wedstrijd was tot dusver een sportieve wedstrijd, maar 10 minuten na rust leidde een grove overtreding op Remco van den Hooven tot een rode kaart bij Wadenoijen. Er volgde ondanks de man meer situatie, even een onrustig spelbeeld van SC Elshout, maar na een afstandsschot rond de 16 meter van Luc van de Aker kwam SC Elshout op 0-2. Wadenoijen bracht de spanning kort terug door na een klutsbal in de verdediging van SC Elshout 1-2 te maken. Daarna stelde SC Elshout via een mooie actie van Teun Hendriks de overwinning veilig: 1-3. De laatste treffer kwam van Bram de Kort die zich mooi vrij speelde en de keeper van Wadenoijen passeerde in de korte hoek.
Daar had in april werkelijk niemand meer op gerekend bij de blauw-witten. Na het vieren van carnaval volgde de ene domper na de andere, verloren de mannen van trainer Roy Fitters maar liefst vijf wedstrijden op een rij. De oorzaak: een waslijst aan blessures, waardoor de selectie van achttien spelers tot de helft was gedecimeerd. Drie weken geleden, tegen RKKSV, was de lappenmand nagenoeg leeg. Na rust kantelde het duel, werd een 0-2 achterstand omgezet in een 3-2 overwinning tegen de latere promovendus. Dat gaf SC Elshout een boost, winnen werd meer normaal.
Dan nog was er hulp nodig van de KNVB om het toetje te pakken te krijgen. FC Drunen, kanshebber voor de derde periode waardoor de vijfde plaats geen enkele waarde meer zou hebben, kreeg afgelopen dinsdag van de tuchtcommissie van de KNVB te horen dat er vier punten in mindering werden gebracht vanwege wanordelijkheden in de wedstrijd bij Wadenoijen.