Van Gerwen strandt in halve finale Belgian Darts Open na clash met ontketende Humphries

23 mrt , 13:00Sport
mvg22
Screenshot
De Vlijmense topdarter Michael van Gerwen is zondag blijven steken in de halve finales van de Belgian Darts Open. De drievoudig wereldkampioen moest zijn meerdere erkennen in de Engelse topper Luke Humphries, die overtuigend met 7-2 won. Ook landgenoot Niels Zonneveld haalde de finale niet; hij verloor van de Welshman Jonny Clayton.
Kansloze halve finale voor Van Gerwen
Voor Van Gerwen bleek Humphries een maatje te groot. De Engelsman, voormalig wereldkampioen, verkeerde in bloedvorm en noteerde een indrukwekkend gemiddelde van 105,96 per drie pijlen. Daar kon Van Gerwen, die bleef steken op 93,38, weinig tegenover stellen.
De wedstrijd begon nog enigszins hoopgevend voor de Brabander. Humphries pakte weliswaar snel een 2-0 voorsprong, maar Van Gerwen knokte zich knap terug tot 2-2. Daarna kantelde de partij volledig. Humphries schakelde een tandje bij en liet geen enkele leg meer liggen, waardoor Van Gerwen uiteindelijk kansloos achterbleef.
Sterke aanloop, maar geen vervolg
De uitschakeling kwam enigszins onverwacht, omdat Van Gerwen eerder op de dag nog overtuigend speelde. Hij rekende af met onder anderen Daryl Gurney en Ryan Joyce, waarbij hij zijn goede vorm liet zien. In de halve finale kon hij dat niveau echter niet vasthouden.
Humphries grijpt titel
In de finale maakte Humphries zijn sterke optreden compleet. Hij versloeg Clayton met 8-6 en pakte daarmee de eindzege in het toernooi.
Voor Van Gerwen resteert ondanks de teleurstelling het besef dat zijn vorm groeiende is, al zal hij balen dat hij juist in de halve finale niet kon brengen wat nodig was om door te stoten naar de eindstrijd.
loading

Loading articles...

Loading