Van Gerwen wint eerste Premier League-avond

06 feb , 7:30 Sport
Van Gerwen darts5-23-39-32
screenshot TV

Michael van Gerwen heeft donderdag de eerste Premier League-avond van het seizoen gewonnen. De Vlijmenaar was in de eindstrijd met 6-4 te sterk voor Gian van Veen, die een droomdebuut kende met een zege op Luke Littler én een finaleplaats.

De 36-jarige Van Gerwen nam in de finale meteen een break voorsprong. De drievoudig wereldkampioen hield die voorsprong vast en kreeg bij 5-3 drie pijlen voor de eindzege in Newcastle. Van Gerwen miste drie keer de dubbel 20, maar sloeg een leg later alsnog toe. Met een pijl in de dubbel 14 besliste 'Mighty Mike' het Nederlandse onderonsje in de finale.

Het is voor Van Gerwen zijn eerste eindzege op een Premier League-avond in bijna twee jaar. De nummer vier van de wereld triomfeerde in april 2024 voor het laatst in Birmingham.

Van Veen luisterde zijn Premier League-debuut in Newcastle op met een 6-4-zege op wereldkampioen Littler in de openingsronde. Begin dit jaar stonden de twee ook tegenover elkaar in de WK-finale. Toen had de 23-jarige darter uit Poederoijen geen schijn van kans (1-7).

Dankzij zijn sterke WK-optreden werd Van Veen voor het eerst toegevoegd aan het deelnemersveld van de Premier League. De competitie bestaat uit zestien avonden, waarvan de elfde op 16 april in Rotterdam Ahoy plaatsvindt. De top vier speelt op 28 mei de finaleronde in Londen.