VV Nieuwkuijk is verzekerd van de tweede plaats, RKDVC gelijk tegen concurrent

28 apr , 13:45Sport
VV Nieuwkuijk
Arjan van Dongen
Arjan van Dongen
Hoewel Nieuwkuijk degradatiekandidaat Rijen er niet onder kreeg (3-3), was het na afloop wel degelijk feest in de kantine. Door de remise werd met nog drie wedstrijden voor de boeg de tweede plaats veiliggesteld. Dat levert in de nacompetitie een bonus op: vrijstelling voor de eerste ronde.
Doordat Kuijk op een remise bleef steken,  werd Zwaluw VFC, dat thuis met 3-1 won van sc ’t Zand, kampioen. ,,Meer dan terecht”, zegt trainer Ronny Everaerts. ,,Ze verdienen ons welgemeende felicitaties.”
Kuijk verkeert na de winterstop in een geweldige vorm: alles gewonnen op één na. Tegen Rijen, zo leek op voorhand, zou de zegekar weer tevoorschijn gehaald worden: de opponent verkeert in heel zwaar weer. Maar niets was minder waar. ,,Rijen speelde een goed wedstrijd, wij waren minder op dreef.” Wel liet Kuijk zien dat het over veel veerkracht beschikt. Zo werd een 0-2 achterstand door doelpunten van Milan van Esch, Roy de Vaan en Sven Jansen omgebogen in een 3-2 voorsprong. In de slotfase kreeg de laagvlieger alsnog loon naar werken.
In de derde klasse D was koploper Haarsteeg vrij, werd gehoopt dat Uno Animo bij SCG’18 punten zou morsen. Dat gebeurde niet, waardoor de voorsprong is geslonken naar twee punten. Wilden RKDVC en Trinitas Oisterwijk nog een kansje maken op de titel, dan moesten ze winnen van elkaar. Dat gebeurde niet: aan de Sportlaan bleef het 0-0. Dat er geen doelpunten vielen, was te danken aan beide doellieden. Chiel Das voorkwam met twee fraaie reddingen dat RKDVC een voorsprong nam. Ook zijn collega Aaron van Engelens stond zijn mannetje. In de slotfase dacht RKDVC alsnog alle punten op te eisen, maar een fantastische reflex van Das voorkwam dat.
Foto's Arjan van Dongen
loading

Loading articles...

Loading