Brandweer vraagt extra aandacht voor risico natuurbrand

16 apr , 15:30Gemeente
img-1025-67fb528a21e70
FPMB Erik Haverhals
De brandweer vraagt extra aandacht voor het risico op natuurbranden. Sinds vorige maand is het natuurbrandseizoen officieel van start. Hoewel we nog in het voorjaar zitten, is dit juist een periode met een verhoogd risico: de zon wint snel aan kracht, terwijl de natuur droog is. De maand mei staat daarom in het teken van voorkomen van natuurbranden. Deze campagne start met een interactieve natuurbrandwandeling van 1 kilometer op een bijzondere locatie: de Loonse en Drunense Duinen, waar vorig jaar ook een fikse natuurbrand woedde.
Brand in de Loonse en Drunense Duinen
Hoe snel een natuurbrand kan ontstaan en zich kan verspreiden, bleek op 12 april vorig jaar. Uiteindelijk brandde in de Loonse en Drunense Duinen een gebied van 42 hectare af, dat is net zo groot als zestig voetbalvelden. Daarom is het belangrijk dat mensen weten wat ze moeten doen om een natuurbrand te voorkomen, maar ook hoe ze moeten handelen als er een brand is. 
Daarom vragen we dit jaar extra aandacht voor natuurbrandveiligheid, met specifieke focus op recreanten. Om bezoekers op een toegankelijke en interactieve manier bewust te maken van de risico’s, organiseren Veiligheidsregio Brabant-Noord, Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant, gemeente Heusden, omliggende gemeenten, Natuurmonumenten en Brabants Landschap op 2 mei van 10:00 tot 13:00 uur een interactieve natuurbrandwandeling.
Interactieve natuurbrandwandeling
Tijdens de wandeling van 1 kilometer staat beleving centraal. Deelnemers ontdekken via interactieve elementen wat zij zelf kunnen doen om risico’s te beperken en hoe zij moeten handelen bij een natuurbrand. Je hebt hiervoor een smartphone nodig. Aanmelden is niet nodig!  Onderweg leren zij onder andere:
•           hoe zij een natuurbrand kunnen herkennen;
•           wat zij moeten doen bij (dreigend) gevaar;
•           hoe zij op de juiste manier hulpdiensten inschakelen.
Daarnaast zijn brandweervrijwilligers van Brandweerpost Drunen aanwezig om materieel te tonen en uitleg te geven over de inzet bij natuurbranden. Met deze activiteit willen de organisatoren bijdragen aan meer bewustwording en verantwoordelijk gedrag in de natuur, zodat we samen natuurbranden kunnen voorkomen.
Wil je meer informatie over hoe jij je kunt voorbereiden op een natuurbrand of het risico hierop verkleint? Kijk dan op www.brabantalert.nl.
loading

Loading articles...

Loading