
Lars Boom is niet opgeroepen door de ploegleiding van Astana om aan de start te verschijen bij de Ronde van Spanje. Boom verlaat aan het einde van het jaar de ploeg en gaat volgend jaar rijden voor de Lotto-Jumbo ploeg.Ploeggenoot en winnaar van vorig jaar Fabio Aru doet niet mee aan de Vuelta a España. De Italiaan won vorig jaar de Spaanse ronde en mikte dit jaar op de Tour de France. Daarin stelde hij teleur en werd hij slechts dertiende. Ook zijn landgenoot Vincenzo Nibali doet niet mee aan
Nibali zou aanvankelijk wel starten, maar een val tijdens de Olympische wegrit gooide roet in het eten. Nibali brak daarbij zijn sleutelbeen. Astana mikt nu voor het klassement op Miguel Angel Lopez. De 22-jarige Colombiaan won onlangs verrassend de Ronde van Zwitserland en staat te boek als een groot talent. Dat mag hij de komende drie weken laten zien.
Miguel Angel Lopez krijgt steun van veteraan Michele Scarponi, Dario Cataldo, Dimitri Gruzdev, Davide Malacarne, Luis Léon Sanchez, Gaitis Smukulis, Alessandro Vanotti en Andrey Zeits. Lieuwe Westra de andere Nederlandse renner van Astana is eveneens niet opgeroepen voor de grote ronde.
De Vuelta start a.s zaterdag in Balnerio Laias en eindigt op zondag 11 september in Madrid.