Ona , de hond die zaterdagmiddag vluchtte na een ongeluk op de A59, is weer bij zijn baasje. Eigenaar Tom Narski (23) maakte dit eerder vandaag bekend op zijn Facebook-pagina 'Waar is Ona?'. De dolgelukkige Narski vond zijn geliefde huisdier aan de Hazardweg, net buiten Waalwijk.
Zaterdag kreeg Narski een auto-ongeluk op de A59 bij Waalwijk. Zijn hond Ona vluchtte na het ongeval. Verschillende zoekacties van de afgelopen dagen door vrienden, bekenden en welwillende burgers, leverden eerder niets op. Ook agenten zochten eerder bij de snelweg naar haar, maar ook dat mocht niet baten. Uiteindelijk besloot de Bosschenaar in de nacht van dinsdag op woensdag in een tent te overnachten, vlakbij de plaats (afrit 38) A59 waar hij afgelopen zaterdag het auto-ongeluk kreeg. Een oplettende fietser zag Ona lopen en belde de verontruste eigenaar. Narski reed samen met zijn moeder meteen naar de locatie. "Daar zagen we dat Ona een maïsveld in vluchtte. Ik ben aan de rand gaan zitten en heb geprobeerd haar te lokken." Nadat de schichtige Ona zich even liet zien, schoot zij meteen weer weg tussen de maïsplanten. "Mijn moeder liep intussen naar de auto. Daarna rende Ona daarheen." Narski is ontzettend blij en opgelucht dat hij weer herenigd is met zijn viervoeter.
Dierenarts
De hond is niet geheel ongeschonden uit haar avontuur gekomen. "Ze heeft wat wondjes op haar pootjes, daarom gaan we zo meteen naar de dierenarts", zegt Narski terwijl Ona ontspannen op zijn schoot ligt. Op een speciaal in het leven geroepen Twitter-account gaf Tom Narski woensdagmiddag aan dat Ona was gevonden. "De afgelopen dagen en nachten waren slopend," vertelt Narski over de zoektocht.
Foto's: FPMB / Martijn v Bijnen / Marvin Doreleijers