IAG Sportevent trapt af met Marianne Vos en Internationale gymnastische topsport

08 mei 2015, 9:52Nieuws
iag29 05 14 channah rombouts
Channah Rombouts
Het IAG sportevent komt er weer aan, zoals altijd met Hemelvaart, dus dit jaar van 14 tot en met 17 mei.
Het allround sportfestival op de Maaspoort in Den Bosch heeft de afgelopen jaren een vaste plek veroverd in de sportagenda. De IAG doelstelling is om topsport laagdrempelig aan te bieden als kijksport en tegelijkertijd in te zetten om mensen en organisaties te verbinden. Daarnaast is er een groot aanbod van breedtesport, waarbij zelf meedoen en plezier hebben centraal staat.
Selfie met een Oranjeheld!
Met het binnenhalen van het provinciebrede project ‘De Karavaan’ zijn beide sportdomeinen dit jaar overtuigend met elkaar verbonden. Topsporters uit de hele provincie werken hierin mee om kleine clubs financieel een steuntje in de rug te geven. Brigite van Haaften, gedeputeerde van de Provincie Brabant, geeft op de IAG donderdag het startsein voor een rondrit van onder anderen wielrenster Marianne Vos door Brabant. Aansluitend kunnen bezoekers op het IAG terrein meedoen aan workshops die worden gegeven door Nederlandse topsporters. Dus: kweek je eigen sixpack op bootcamp met Yuri van Gelder; bouw met je familie een acropiramide onder leiding van Jeffrey Wammes of doe een sessie parcour of jump around met trampolinespringsters Rea Lenders en Kirsten Boersma. Oranjeturnsters Tisha Volleman en Dana de Groot leren je koordansen en slacklinen zodat jij voortaan de blits maakt tijdens het chillen in het park! Tussendoor kun je selfies maken met jouw favoriet: vette foto voor je facebook! Dit spektakel, op Hemelvaartsdag, begint om 9.00 uur.
Internationaal Toernooi
Na de Karavaan volgt het Internationaal Gymnastisch Toernooi. Brabant zet zichzelf gymnastisch vier dagen ‘in the picture’ met maar liefst achttien topsportwedstrijden, in allerlei disciplines en leeftijdscategorieën. Van NK voorrondes Ritmische Gymnastiek en Street- en Demodance, tot en met Internationale wedstrijden Acro, Trampolinespringen en Turnen Heren en Turnen Dames. Deelnemers komen dit jaar uit onder meer Portugal, Hongarije, Jordanië, België, Duitsland, Polen en Turkije. Ondanks de concurrentie van andere, gelijktijdig georganiseerde evenementen, kiezen teams steeds vaker voor Den Bosch met Hemelvaart. Een mooie ontwikkeling die leidt tot een sterk deelnemersveld!
Kom kijken en meedoen
Verderop in de IAG sportvierdaagse is er juist volop aandacht voor de breedtesport. Je kunt zo aanhaken bij de workshops freerunning, trampolinespringen, circuslessen, rope skipping (touwtje springen met trucs), freestyle football en paaldansen. Op dansgebied kun je gaan kijken en meedoen bij zumba, hip hop, klassiek, streetdance, kizomba en moderne dans. Bijzonder onderdeel vormt het programma-onderdeel Bosch Beweegt. In samenwerking met Stichting Jeroen Bosch 500 staat de IAG-zaterdag opnieuw in het teken van de Bossche kunstschilder en het wordt prachtig! Meer hierover leest u in een apart persbericht.
Samenwerking en wijkwerk!
We zijn er trots op dat ook steeds meer andere sportieve, culturele en sociale instellingen organisaties een bijdrage leveren aan het IAG. Zo wordt er dit jaar in totaal met ruim 80 organisaties samengewerkt, van binnen en buiten de sport. Alle activiteiten worden medemogelijk gemaakt dankzij 350 vrijwilligers. Onder hen 60 ouderen uit de wijk, die bijvoorbeeld via bardiensten (weer) in contact komen met buurtgenoten.
Algemeen
Het IAG evenement is al vanaf €2,50 toegankelijk en afhankelijk van de gekozen programma-onderdelen, wisselt de entreeprijs. De meeste activiteiten vinden plaats tussen 9.00 en 21.00 uur op het IAG terrein bij de Flik-Flak hal en Maaspoort Sports & Events, Marathonloop 7, ’s-Hertogenbosch.
Website IAG
loading

Loading articles...

Loading