Kerstconcert landelijke bekende Jostiband Orkest tijdens Christmas Shoppen in Heusden

23 nov 2019, 17:52 Nieuws
75603914 1811812608963055 6748431243165040640 n
Wat bezielt Heusden

In het Jostiband Orkest leren zo’n 140 mensen met een verstandelijke beperking een instrument te bespelen. Deze muziekformatie is het grootste orkest ter wereld met mensen met een verstandelijke beperking. Sinds 1966 is dit orkest uit Zwammerdam over heel de wereld actief. Ze speelden al eens voor Koning Willem-Alexander in een volle Ziggo Dome en nu komen ze dus ook naar Heusden.

"De bijna 140 leden van ons orkest oefenen elke woensdag en dat is een groot feest. En natuurlijk kijken ze ernaar uit om ook in de mooie kerk in de vesting van Heusden te spelen” vertelt de concert leider Lyan Verburg. “Aan alles merk je dat ze veel plezier hebben. Aan de grapjes tussendoor, de lach op hun gezichten en stralende ogen.” : In Heusden zal een deel van het orkest spelen. Jammer genoeg is er te weinig plaats voor de volledige formatie.

De muziek is een prima uitlaatklep is voor mensen met een verstandelijke beperking. Overigens denkt de band nooit in beperkingen, maar juist in mogelijkheden. De dynamische optredens vormen hiervoor het levend bewijs. Dit tot groot enthousiasme van het publiek. Dat zal in de Catharijnekerk niet anders zijn.

De leden van de band bespelen allemaal een eigen instrument. Zij musiceren niet alleen, maar samen. De lol straalt van de gezichten af en de tussendoortjes van de muzikanten zijn vermakelijk. Een optreden van de Jostiband is dan ook meer dan muziek. Het is een sociaal gebeuren!

Orkestleider Lyan Verburg hoopt dat het orkest een bijdrage mag gaan leveren aan het Eurovisie Songfestival. Volgens haar is het goed om de positieve energie van de band en hoe trots onze leden zijn dat ze deel uit kunnen maken van de maatschappij, aan heel Europa te laten zien en.

Predikant Frans Willen Verbaas is ook blij met de komst naar Heusden. “Kerst is vaak een tijd van verbondenheid. Wij willen graag dat dit concert een feest van ons allemaal wordt. Onze kerk is een plaats waar iedereen welkom is en waar je mag zijn zoals je bent.” Hij kijkt uit naar deze bijzonder start van de kerstperiode.

“Bij het eerste concert zijn er zo’n 70 VIP gasten. Dat zijn onder andere de vaste bezoekers van het Maaltijdproject “Welkom aan Tafel” dat dit jaar 25 jaar bestaat, maar ook voor alleenstaanden en ouderen hebben we een speciale plaats gereserveerd!”, aldus Verbaas.

Praktische informatie Het dubbele optreden van de Jostiband Orkest is een initiatief van 'Wat bezielt Heusden' samen met de Protestantse Gemeente Heusden. Aanvang concerten om 19.00 en 20.30 uur. Kaarten voor de optredens van de Jostiband kunnen voor 5 euro per stuk gekocht worden via de ticketwebsite http://bit.ly/kerstmetjostiband

Om teleurstelling te voorkomen, wordt het aangeraden om op tijd je kaarten te reserveren! Leuk bijkomende detail: op vrijdag 13 en zaterdag 14 december staat het centrum van Heusden ook in het teken van 'Christmas Shopping by Candlelight' en gaat het jaarlijkse Lichtfestival “Licht op de Vesting” van start.

Meer informatie vindt u op www.watbezieltheusden.nl of via Facebook: www.facebook.com/wbhheusden

Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan.

Aanvoerder van het lokale nieuws.