Het Vlijmens Lint krijgt van de Projectgroep GOL geen uitsplitsing van de kosten van het gekozen GOL tracé van de Bossche Sloot. Zij krijgt de gevraagde informatie niet omdat deze volgens de Provincie marktgevoelig zou zijn. Het Vlijmens Lint wil de kosten graag weten om te kunnen berekenen hoeveel goedkoper het plan van de Vereniging is in vergelijking tot het plan dat de Provincie heeft ontwikkeld.
Het betreft hier de loop van de Bossche Sloot in de Biessertpolder en langs de Voordijk tussen de Engelenseweg en de Vijfhoevenlaan. Burgers, belangengroepen en politieke partijen zijn er inmiddels wel van overtuigd dat het plan van het Het Vlijmens Lint ecologisch en landschappelijk beter is dan het bestaande GOL plan. Dat wordt ook al lang onderschreven door natuurverenigingen zoals Natuur- en Milieuvereniging Gemeente Heusden en Landschapsarchitect Bob van der Vliet uit ’s-Hertogenbosch.
De Vereniging stelt echter daarnaast dat het plan ook veel goedkoper zou zijn dan het bestaande plan van de Provincie. Zij wijst daarbij naar het feit dat er veel minder gegraven hoeft te worden, waaronder met lood vervuilde grond van de oude schuts. Maar vooral omdat de lange duiker constructie en ecoduct onder een fietspad vermeden kunnen worden, beide zo’n 40 meter lang. Volgens de vereniging kan dat geld beter besteed worden voor een ecoduct onder de drukke opgang van de Bellaart naar de Tuinbouwweg.
Naast Het Vlijmens Lint zijn ook politieke partijen en media benieuwd naar het verschil in kosten van de plannen en hebben daar bij de vereniging navraag naar gedaan.
Daarom had Het Vlijmens Lint twee maanden geleden de uitsplitsing van de kosten opgevraagd bij de Provincie. Eerst kreeg de vereniging te horen dat de Provincie die cijfers niet had. Hoewel erg vreemd in zo’n omvangrijk en duur project, vroeg de vereniging de Provincie de gegevens dan maar op te vragen bij de aannemer. Toen zij de afgelopen week opnieuw contact opnam hoe het stond met de beantwoording van de vraag kreeg zij van de Provincie het verassende antwoord dat de Provincie de data niet wilde geven vanwege het feit dat de data marktgevoelig zouden zijn. Het is niet duidelijk wat er marktgevoelig aan de data zou zijn.
De gunning heeft immers al lang geleden plaatsgevonden en is toegekend aan één partij: Combinatie Mourik Besix. En er worden door de vereniging geen data verlangt tot op het laagste niveau, uitsluitend de grote componenten van de operatie. De vereniging gaat nu kijken hoe zij toch inzicht kan krijgen in de kosten van de plannen. En vindt ondertussen dat er bij de overheid nog steeds wat te winnen valt voor wat betreft transparantie en burgerparticipatie.
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief. KLIK HIER en meld je aan. Aanvoerder van het lokale nieuws. < Kijk hier voor agenda
< Volg HeusdenNieuws ook via Facebook
< Wist u dat wij iedere morgen meer dan 3500 nieuwsbrieven verzenden
< Wist u dat wij iedere dag meer dan 10.000 bezoekers hebben op onze website
< Adverteren op Heusden.Nieuws.nl stuur een mail