Nog een lik verf en dan, is de restauratie van Kasteel Steenenburg officieel klaar. Monumentenwacht is tevreden, de provincie betaalt de toegezegde subsidie van vier ton volledig en de kosten zijn niet hoger geworden dan begroot.
Wat wil Heusden nog meer? Niet veel, als het aan wethouder Mart van der Poel ligt. Hij is al lang blij dat de kosten niet boven de 1,4 miljoen euro zijn uitgekomen. In dit geval dus geen ‘tonnetje meer’, zoals in de Heusdense politiek inmiddels een gevleugelde uitspraak is.
Het kasteel heeft bij de restauratie nieuwe kleuren gekregen: tinten die zo goed als mogelijk overeenkomen met de kleuren die het gebouw in 1875 had, toen architect Van Tulder de laatste grote aanpassingen deed.
Baksteenkleur, donkerrood, grijs en een geelachtige pasteltint sieren de gevels en kozijnen van het kasteel. De bedoeling bij de restauratie was het negentiende eeuwse karakter van het kasteel te laten herleven.
Bron: HTR
Begin de dag met het nieuws uit je gemeente met de gratis Nieuwsbrief.
en meld je aan.
Aanvoerder van het lokale nieuws. Wist u dat wij iedere morgen bijna 2500 nieuwsbrieven verzenden.