De jaarlijkse dagreis van KBO Nieuwkuijk door Brabant

16 mei , 12:45Nieuws
20260513_160613
KBO Nieuwkuijk
Op woensdag 13 mei was weer de jaarlijkse dagreis voor de leden van KBO Nieuwkuijk.  Vanaf het kerkplein in Nieuwkuijk gingen we met een volle bus op weg naar Werkendam. Hier werden we ontvangen in de Lachende Gans met koffie/thee en vers appelgebak, naar keuze met of zonder slagroom.
Na de inwendige verzorging sloot onze gids Jacco (geboren en getogen in de Biesbosch) zich aan en kon een mooie en interessante rondrit over de Biesbosch van start gaan. Het was een leerzame en fantastisch mooie rondrit met diverse stops, waarbij uitleg werd gegeven over het ontstaan van de Biesbosch en hoe in een later stadium weer land aan het water werd teruggegeven.
Het ontstaan van de nieuwe natuur, waarbij boeren gedwongen werden te vertrekken, hun bedrijf te verplaatsen en/of te stoppen met boeren, even als de kreken, biezen en rietvelden, kwamen aan bod. Verder werd er ook stilgestaan bij het leven en werken in de Biesbosch, bijvoorbeeld het snijden van wilgen en het verwerken daarvan tot zinkmatten, die onder meer werden gebruikt bij de deltawerken. Helaas hebben we geen waterbuffels en visarenden kunnen spotten. Na deze indrukwekkende en mooie rondrit reden we weer terug naar Werkendam, waar ons een uitgebreide en smakelijke lunch met kroket wachtte. Daarna reden we naar Drimmelen, waar we inscheepten op de Zilvermeeuw voor een 2 uur durende rondvaart door een doolhof van kreken en rivieren.
Ter afsluiting reden we naar Terheijden, waar we genoten van een heerlijk diner. Vervolgens werden we weer veilig naar Nieuwkuijk gebracht door onze chauffeur Twan.
loading

Loading articles...

Loading